24. 09. 2020 15:23 | KOŠICE/TASR

Jankovská neuspela so sťažnosťou ani na Ústavnom súde

Rozhodnutie sa týkalo po akcii Búrka.

Monika Jankovská.
Monika Jankovská. Foto: TASR - Ján Krošlák

Ústavný súd odmietol sťažnosť bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktorá sa týkala jej marcového vzatia do väzby. Je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku. Na ÚS namietala porušenie svojich práv v zmysle ústavy a Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Podľa informácie zo súdu o odmietnutí sťažnosti rozhodol 9. septembra na neverejnom zasadnutí štvrtý senát v zložení Miroslav Duriš (predseda), Peter Straka a Ladislav Duditš.

Jankovská sa sťažovala na postup a uznesenie Špecializovaného trestného súdu, ktorý 14. marca rozhodol o jej väzbe, ako aj na postup a uznesenie Najvyššieho súdu z 20. marca, ktorý potvrdil jej väzobné stíhanie.

Národná kriminálna agentúra obvinila v marci v kauze Búrka 18 osôb, z toho 13 sudcov, z trestných činov podplácania, prijímania úplatku a zasahovania do nezávislosti súdu.

Bývalá sudkyňa Zuzana Maruniaková
Bývalá sudkyňa Zuzana Maruniaková Foto: TV Markíza
 

Bývalá štátna tajomníčka za Smer-SD sa mala dopustiť trestného činu v kauze jednej z televíznych zmeniek inštruovaním sudkyne Okresného súdu Bratislava V Zuzany Maruniakovej, aby rozhodla v prospech podnikateľa Mariana Kočnera.

Ten bol neskôr za falšovanie tých istých zmeniek neprávoplatne odsúdený spolu s exriaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom na 19-ročný trest odňatia slobody.

Najnovšie sudca pre prípravné konanie ŠTS v pondelok (21. 9.) rozhodol o predĺžení väzby pre Jankovskú až do 11. marca 2021.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce