29. 09. 2020 22:24 , článok bol aktualizovaný 30. 09. 2020 07:57 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Parlament mal hlasovať o interrupciách, poslanci robili obštrukcie

Niektorí vytiahli hlasovacie kartičky.

Poslanci ukazujú vytiahnuté hlasovacie karty.
Poslanci ukazujú vytiahnuté hlasovacie karty. Foto: TASR

O zmenách v potratovej legislatíve poslanci Národnej rady (NR) SR v utorok napokon nehlasovali. Plénum totiž viackrát nebolo uznášaniaschopné. Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) preto prerušil rokovanie do stredy (30. 9.) do 9.00 h, kedy sa bude pokračovať hlasovaním.

Pri hlasovaní o skrátení lehoty pre rozhodnutie o pozmeňujúcich návrhoch k novele zákona o zdravotnej starostlivosti viacerí poslanci opakovane vytiahli hlasovacie karty.

Predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS) už počas dňa namietala neskoré večerné hlasovanie o potratovom zákone. Predpokladala zníženie kvóra pre neúčasť poslancov a hovorila o zámere zo strany OĽANO. Pri hlasovaní napokon vytiahla hlasovaciu kartu, pridali sa k nej aj ďalší poslanci SaS, Smeru, Hlasu, ĽSNS, osem poslancov klubu Za ľudí a traja zo Sme rodina.

Plénum malo definitívne rozhodnúť o novele z dielne poslankyne Anny Záborskej (OĽANO), ktorá má upraviť oblasť potratov. V diskusii v utorok vystúpilo vyše 20 rečníkov. Pozmeňujúce návrhy v pléne predložila Záborská aj Cigániková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce