Live
Sledujte NAŽIVO: Ak by ŠÚKL nespochybnil reputáciu vakcíny, mohli sme ňou „zajtra“ očkovať, vyhlásil Matovič
Sledujte tu
01. 10. 2020 11:14 , článok bol aktualizovaný 01. 10. 2020 20:59 | BRATISLAVA/TASR

Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý skončil v rukách polície, hrozí mu až 12 rokov

Hovorca mestskej časti tvrdí, že úrad aj straosta boli opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení.

Rudolf Kusý.
Rudolf Kusý. Foto: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj

Bratislavskí policajti informovali, že vo štvrtok ráno zadržali verejného činiteľa. Ide o starostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolfa Kusého. Obvinili ho z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. Hrozí mu trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

„So zadržaným v súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony," uviedla doobeda polícia.

Obvinenie sa má podľa hovorcu mestskej časti Mareka Tettingera týkať troch developerských projektov. V prvom prípade ide podľa neho o polyfunkčný komplex medzi Račianskou a Kukučínovou ulicou, ktorý nie je podľa miestneho úradu v súlade s územným plánom hlavného mesta. "Preto mestská časť nemohla súhlasiť s vydaním územného rozhodnutia," povedal pre Tettinger.

Ďalšie dva projekty sa majú podľa neho týkať Jaskovho radu a Vlárskej ulice. Tie majú byť podľa miestneho úradu rovnako v rozpore s územným plánom hlavného mesta. "Stavebný úrad počas konania upozorňoval, že nezodpovedajú územnému plánu pre takzvané stabilizované územie a vo svojej lokalite spôsobia neprimerané zahustenie územia a budú mať aj iné nepriaznivé vplyvy na dané lokality," poznamenal Tettinger.

Prípad malo pôvodne na stole okresné riaditeľstvo, no pre jeho závažnosť ho prebrala kriminálna polícia Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

VEREJNÝ ČINITEĽ OBVINENÝ ZO ZNEUŽÍVANIA SVOJEJ PRÁVOMOCI Bratislavská krajská kriminálna polícia dnes zasahovala v...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Bratislavský kraj Štvrtok 1. októbra 2020

Zdroj: Facebook/Polícia Bratislavský kraj

Mestská časť reaguje

Nie sme si vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý dopustiť, uviedol hovorca novomestskej samosprávy Marek Tettinger. Miestny úrad, ako aj Kusý, boli podľa hovorcu za posledných desať rokov opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení.

„Orgánom činným v trestnom konaní sme vždy poskytli maximálnu súčinnosť, rovnako budeme konať aj v tomto prípade. Doteraz sa vždy všetky vznesené obvinenia ukázali ako neopodstatnené a nezmyselné. Sme presvedčení, že inak to nebude ani tentoraz. V tejto chvíli nemáme vedomosť, čoho by sa malo aktuálne trestné oznámenie týkať," skonštatoval Tettinger.

K celej záležitosti sa miestny úrad bude môcť vyjadriť, až keď spozná, čoho sa aktuálny prípad týka. Hovorca mestskej časti tvrdí, že im nik netlmočil ani žiadne relevantné výhrady či podozrenia, ktoré by zakladali podozrenie, že úrad či jeho štatutári v čomkoľvek postupovali protiprávne.

„Ako úrad sa dlhodobo usilujeme posilňovať transparentnosť, hospodárnosť pri verejnom obstarávaní, presadzujeme efektívnejšie fungovanie samosprávy a zabezpečenie férového prostredia pre všetkých, ktorí so samosprávou prídu do kontaktu," poznamenal.

 

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce