06. 10. 2020 19:40 | KOŠICE/TV Markíza

Uznávaný slovenský vedec zobral svoju dcéru do Moskvy. Napriek rozhodnutiu súdu ju odmieta vrátiť

Zúfala mama si na jej nájdenie najala aj detektíva.

Uniesol dieťa.
Uniesol dieťa. Foto: TV Markíza

Reprezentuje Slovenskú republiku vo svete, no právoplatné rozhodnutie súdov ignoruje. Vedec z Košíc si na svoju pracovnú cestu do Moskvy zobral aj päťročnú dcéru. Tú má podľa verdiktu vrátiť matke a poštu ignoruje.

Pani Ľubomíra Hnatič nevidela svoju dcéru už jeden a pol roka. Od druhého júla má v ruke už aj právoplatné rozhodnutie košického súdu, ktorý jej dieťa zveril do opatery. No zdá sa, že je to len zdrap papiera, pretože otec naň nijako nereaguje.

„V tejto veci som podala podozrenie na trestný čin marenie súdneho rozhodnutia,“ hovorí pani Hnatič.

Aby vedela, kde vôbec jej dieťa je, si musela najať služby kontroverzného poľského detektíva. Ten jej to aj zistil, ale bez príkazu na zatknutie nemôže konať. Musel by byť vydaný zatykač cez Interpol.

To by sa podľa neho museli rozhýbať na košickej okresnej prokuratúre, tá dostala pokyn zhora, aby začali okamžite konať. V závislosti od ich výpovede sa rozhodne o ďalšom procesnom postupe.

Detektív nad pomalosťou našich orgánov len krúti hlavou, dieťa patrí matke a má to aj na papieri. Otca, ktorý nerešpektuje rozsudok, nevie prokuratúra ani len zohnať, nieto ešte vypočuť. Navyše detektív navrhuje, aby otec sám dieťa aj priviezol, ak totiž na neho vydajú zatykač, môže mať maloletá osoba doživotnú traumu.

Viac sa dozviete z reportáže Branislava Tomagu.

 

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce