16. 10. 2020 19:00 | TRNAVA/TV Markíza

Lekárnička predávala lieky v ťažkej opitosti. Nestalo sa to prvýkrát

Mohla ohroziť zdravie zákazníkov.

Lekárnička pracovala pod vplyvom alkoholu
Lekárnička pracovala pod vplyvom alkoholu Foto: TV Markíza

Ľudia mohli byť v ohrození. Žena za pultom v lekárni vydávala a predávala lieky v stave ťažkej opitosti. Nebolo to prvýkrát. Do práce sa tentoraz tak skoro nevráti.

Na zvláštne správanie lekárničky upozornil políciu nespokojný pacient. Ťažko sa vraj vyjadrovala a nebolo jej takmer nič rozumieť.

Hliadka vyštartovala na miesto do niekoľkých minút. Bolo asi hodinu pred záverečnou, keď lekárničke dali fúkať.

 

Vyšetrovateľ ženu obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky pri výkone povolania. Dva dni bola farmaceutka v policajnej cele. Čakalo sa, kým vytriezvie. Dnes popoludní ju predviedli pred sudcu.

Podľa prezidenta lekárnickej komory farmaceut pri výdaji liekov zodpovedá za správnosť výdaja a dávkovania, za kombinácie a vysvetlenie pacientovi. Preto pri vážnej zmene stavu nie je schopný vykonávať svoju prácu tak ako má.

Trnavský sudca ženu odsúdil v takzvanom super rýchlom konaní. Dostala polročnú podmienku s odkladom na dva roky a tri roky nemôže vykonávať prácu farmaceutky. Pred štyrmi rokmi, keď pracovala ešte vo svojej lekárni, jej polícia namerala v dychu jeden a pol promile alkoholu. Vtedy prišla o licenciu na prevádzkovanie lekárne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce