17. 10. 2020 08:43 , článok bol aktualizovaný 17. 10. 2020 11:02 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Polícia varuje pred protestom v Bratislave. Mazurek hovorí, že pôjde na prechádzku pred Úrad vlády

Ak sa na proteste zúčastní pozitívna osoba na COVID, hrozia jej roky väzenia.

Protest v Bratislave.
Protest v Bratislave. Foto: TV Markíza

V Bratislave sa v sobotu (17.10.) má konať protestné zhromaždenie tzv. Ultras skupín. Podľa polície sa na ňom zúčastní aj mnoho prívržencov krajnej pravice. Pripravuje preto viaceré opatrenia, ktoré majú zabezpečiť poriadok a bezpečnosť ľudí.

Podľa najnovších nariadení hlavného hygienika nie je povolené združovanie viac ako šiestich ľudí. Policajti preto pripomínajú, že za porušenie opatrení hrozí pokuta od tisíc do 1659 eur.

"Prípadných účastníkov upozorňujeme na skutočnosť, že ak sa tohto neohláseného zhromaždenia zúčastní osoba pozitívne testovaná na ochorenie COVID 19, ktorá nedodržiava karanténu, dopúšťa sa trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby (trestná sadzba 4 roky až 10 rokov)," dodala polícia na Facebooku.

Protestujúcich bude sprevádzať Antikonfliktný tím Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Vodičov vyzýva na trpezlivosť s možnými obmedzenami.

Na protest sa chystá aj poslanec Milan Mazurek. Uviedol, že ide na "prechádzku" k Úradu vlády. "Keďže zajtra v Bratislave budem, tak som sa rozhodol, že okolo 14:30 bude ideálny čas ísť sa prejsť a možno milo pozdraviť nášho premiéra, ktorý nás tak hrdo zastupuje v Bruseli," napísal na Facebooku.


VIAC Z Domáce