19. 10. 2020 11:29 | BRATISLAVA/mm

Sulík v ďalšom koaličnom spore. Minister vnútra ho tvrdo skritizoval za reči o zásahu

Slová predsedu SaS sa nepáčili ani europoslankyni Lucii Ďuriš Nicholsonovej.

Richard Sulík, Roman Mikulec a policajný zásah
Richard Sulík, Roman Mikulec a policajný zásah Foto: TASR/TVNOVINY.sk (koláž)

Sobotný protest pred úradom vlády, na ktorom policajti použili vodné delo, má aj politickú dohru v koalícii. Hlavnú úlohu v tomto spore hrá opäť Richard Sulík, ktorý tentoraz pobúril ministra vnútra Romana Mikulca. Predseda SaS totiž spochybnil zásah polície.

„Ja som bol na včerajšej demonštrácii a boli tam stovky normálnych ľudí a desiatky takých, ktorí robili problémy. Nerozumiem, prečo nezbalili z obehu tých, ktorí ten bordel robili, prečo museli vytiahnuť vodné delo, ktoré muselo zákonite zasiahnuť aj ľudí, ktorí šli len okolo. Toto považujem za zlyhanie," povedal Richard Sulík v nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12.

Zároveň dodal, že sa ospravedlňuje všetkým slušným ľuďom, ktorí tam prišli vyjadriť svoj názor a o tomto zásahu sa budú ešte rozprávať aj na zasadnutí vlády.

Toto však nenechalo chladným ministra vnútra, ktorý ešte v nedeľu večer na Sulíkove slová dosť ostro zareagoval na sociálnej sieti.

„Zdá sa, že sa pán Sulík necíti už len ako skúsený epidemiológ a hygienik, ale najnovšie zjavne aj ako jeden z najpovolanejších na policajné zásahy," napísal na úvod Mikulec s tým, že narážal na spor Sulíka s Matovičom ohľadom prísnejších opatrení.

Následne kolegovi z vlády podrobne rozpísal, čo sa na mieste malo diať.

„Nuž, aj touto cestou by som mu chcel trošku priblížiť, čo sa dialo vpredu, tam kde boli desiatky našich policajtov. Tam totiž boli takí slušní ľudia, ktorí sa veľmi odhodlane snažili vyvaliť bránu Úradu vlády, slušní ľudia, ktorí do nej mlátili bejzbalovými palicami, ľudia, ktorí sa snažili preliezť cez plot, hádzali svetlice a skandovali heslá na míle vzdialené akémukoľvek pokojnému skupinovému vyjadreniu názoru. Ľudia, ktorí zranili našich policajtov," uviedol Mikulec.

Na záver predsedovi SaS odkázal, že ak toto je ďalší spôsob, ako si zbiera politické body, tak ho považuje za veľmi nešťastný.

Zdá sa, že sa pán Sulík necíti už len ako skúsený epidemiológ a hygienik, ale najnovšie zjavne aj ako jeden z...

Uverejnil používateľ Roman Mikulec - minister vnútra SR Nedeľa 18. októbra 2020

Debata o zásahu neprebiehala len medzi koaličnými partnermi, ale aj v samotnej SaS. Status tomu venoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Ten sa snažil priblížiť, ako Richard Sulík rozmýšľa.

Keďže môjho predsedu Sulíka poznám tridsať rokov, presne viem ako rozmýšľal: “Bývam dve minúty peši od Úradu vlády, idem...

Uverejnil používateľ Juraj Droba Nedeľa 18. októbra 2020

Konkrétnejšia však už bola europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá so svojím predsedom nesúhlasí.

„Tí ľudia tam v čase núdzového stavu nemali čo robiť plus všetci vedeli, že to organizujú ultras, takže z môjho pohľadu tam boli iba ľudia, voči ktorým bol zásah polície adekvátny, keďže sa správali ako zvieratá a hádzali do policajtov dlažobné kocky. Plus držali megafón pri ústach vlastných detí, ktoré povzbudzovali, aby skandovali vulgárne nadávky proti premiérovi. Náš predseda, Richard Sulík, sa tragicky mýli, ak tvrdí, že zásah bol neadekvátny a ospravedlňuje sa slušným ľuďom. Takí tam neboli," uviedla Nicholsovná.

Bez názvu.png
Bez názvu.png
 

Tomu, čo sa všetko dialo na proteste a čo po ňom, sme sa venovali vo viacerých článkoch. TU nájdete všetky dôležité informácie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce