21. 10. 2020 13:18 | BRATISLAVA/TV Markíza, zg

Český chuligán za hádzanie kameňov na policajtov ostáva za mrežami, Slováka sudca pustil

Hrozí im až 25 rokov za mrežami.

Obvinení mladíci za hádzanie dlažobných kociek a kameňov do policajtov pred ÚV.
Obvinení mladíci za hádzanie dlažobných kociek a kameňov do policajtov pred ÚV. Foto: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Sudca bratislavského okresného súdu ponechal z preventívnych dôvodov vo väzbe Čecha Pavla R., ktorý na sobotnom proteste hádzal kamene a dlažobné kocky do policajtov. Popradčada Martina J. pustil na slobodu.

Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, pretože prokurátor i český občan voči nemu podali sťažnosť. Konečné slovo tak bude mať krajský súd.

Obvinený Čech Pavel R.
Obvinený Čech Pavel R. Foto: René Medzihradský
 

V prípade Pavla R. zavážilo pri rozhodovaní možno aj to, že podľa informácií TV Markíza už bol súdne trestaný.

Obaja čelia obvineniu z útoku na verejného činiteľa. Ak mladíkom dokážu vinu, hrozí im za incident 12 až 25 rokov za mrežami.

Muži v sobotu (17. 10.) krátko pred 16.00 h po príchode vodného dela pred úrad vlády začali hádzať kamene a dlažobné kocky do policajtov velených do bezpečnostného opatrenia. „Hodené predmety opakovane zasiahli policajtov do prilby na hlave, hrude a viacerých miest na tele. Muži sa tohto konania dopustili za krízovej situácie - núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR. Policajti mužov obmedzili na osobnej slobode v priebehu uvedeného zhromaždenia, a eskortovali na príslušné policajné oddelenie," konštatovala polícia na sociálnej sieti.

 

Celé vydanie stredajších Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  


VIAC Z Domáce