23. 10. 2020 08:21 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Dušanovi Kováčikovi pozastavili funkciu špeciálneho prokurátora

Rozhodla o tom prvá námestníčka generálneho prokurátora.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zadržaní NAKA.
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zadržaní NAKA. Foto: TASR

Dušan Kováčik má od 22. októbra dočasne pozastavenú funkciu špeciálneho prokurátora, rozhodla o tom prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková.

Informáciu médiám poskytla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Kováčika vo štvrtok (22. 10.) zadržala NAKA a vyšetrovateľ ho obvinil okrem zločinu prijímania úplatku aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Keď ho zadržali, mal pri sebe hotovosť 10-tisíc eur.

Okrem neho zadražali aj Norberta Paksiho, funkcionára Útvaru zvláštnych policajných činností, ktorý má na starosti napríklad odposluchy. Jeho vyšetrovateľ obvinil zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti a z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Pozrite si reportáž, ktorú spracoval Michal Hečko.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce