24. 10. 2020 08:12 , článok bol aktualizovaný 24. 10. 2020 16:20 | PEZINOK/zg, TV Markíza

O väzbe Dušana Kováčika sa rozhodne v nedeľu

Väzbu žiada prokurátor aj pre Norberta Pakšiho.

Zadržaný Dušan Kováčik.
Zadržaný Dušan Kováčik. Foto: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v skorých ranných hodinách návrh na vzatie do väzby pre obvidneného prokurátora Dušana Kováčika a policajného funkcionára úradu zvláštnych policajných činností Norberta Paksiho.

"Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v skorých ranných hodinách návrh na vzatie do väzby na dve obvinené osoby JUDr. D. K. a Mgr. N. P. pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a iné. V prípade osoby JUDr. D. K. prokurátor návrh na väzbu podáva pre konštatovanie naplnenia dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. U obvineného Mgr. N. P. sa návrh na väzbu podáva pre všetky dôvody väzby," informovala o návrhu hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

O väzbe oboch obvinených bude Špecializovaný trestný súd rozhodovať v nedeľu. Prvý na rade bude o 9.00 h Norbert Paksi, o Dušanovi Kováčikovi by sa malo následne rozhodovať od 11.00.

Kováčika vo štvrtok (22. 10.) zadržala NAKA na policajnom prezídiu v Bratislave. Prvá námestníčka GP Viera Kováčiková mu v ten istý deň pozastavila výkon funkcie prokurátora a 20 kolegovia ho v otvorenom liste vyzvali, aby sa jej vzdal. Rovnaký názor má aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce