25. 10. 2020 09:19 , článok bol aktualizovaný 25. 10. 2020 15:32 | BRATISLAVA/zg

Kollár mal zapadnutý jazyk a nemohol dýchať, život mu zachránil ochrankár

Predseda parlamentu vyviazol z nehody so zlomeným krčným stavcom.

Nehoda Borisa Kollára.
Nehoda Borisa Kollára. Foto: TASR/Jakub Kotian
Nehoda Borisa Kollára.
Nehoda Borisa Kollára.
Nehoda Borisa Kollára.

Predseda parlamentu Boris Kollár utrpel pri sobotňajšej (24. 10.) nehode zlomeninu druhého krčného stavca, zo zranenia sa bude liečiť niekoľko týždňov.

Ochranár predsedu parlamentu utrpel zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy. "Napriek tomu, bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára, ktorý si vyžiadal okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby," informovala hovorkyňa ministra vnútra Barbara Túrosová. Vodič sa pri nehode nezranil.

S predsedom parlamentu volal už jeho stranícky kolega Milan Krajniak, ktorému Kollár vyrozprával, ako mu ochrnkár zachránil život.

"Ďakujem príslušníkovy Úradu na ochranu ústavných činiteľov, ktorý Borisovi zachránil život, pretože si všimol, že má zapadnutý jazyk. Boris nemohol dýchať a ani dať najavo, že v čom je problém," opísal Krajniak.

 

 

Kollára najskôr previezli do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia. "Aktuálne sa predseda parlamentu nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch v stabilizovanom stave a pri vedomí. Predseda parlamentu má zlomený druhý krčný stavec," uviedla k zdravotnému stavu Borisa Kollára jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

"Ústavní činitelia, ktorí majú pridelené vozidlo s vodičom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR, ho môžu využívať nepretržite počas výkonu svojej funkcie. Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva," povedala na margo medializovaných informácií o Kollárovej spolucestujúcej Túrosová.

Auto, v ktorom sa viezol Boris Kollár.
Auto, v ktorom sa viezol Boris Kollár. Foto: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj
 

Predseda Národnej rady mal v sobotu (24.10.) podvečer dopravnú nehodu na križovatke Ulice Svornosti a Mramorovej ulice v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Pri nehode sa zranil aj jeho osobný ochranca a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Udalosť vyšetruje polícia, o presných príčinách zatiaľ neinformovala.

Živý vstup v Televíznych novinách bezprostredne po nehode:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce