25. 10. 2020 12:24 , článok bol aktualizovaný 25. 10. 2020 19:50 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

S Kollárom bola v čase havárie vo vládnej limuzíne aj bývalá misska

Pri nehode si poranila hlavu a hrudník.

Miroslava Fabušová.
Miroslava Fabušová. Foto: Instagram
Nehoda Borisa Kollára.
Nehoda Borisa Kollára.
Nehoda Borisa Kollára.

Počas nehody predsedu parlamentu Borisa Kollára bola v jeho aute aj žena. Pri nehode si poranila hlavu a hrudník.

Portál Plus 7 dní  zistil, že s ním cestovala bývalá finalistka Miss Universe SR a vizážistka Miroslava Fabušová. Informáciu portálu potvrdila aj ona s tým, že je na jednotke intenzívnej starostlivosti a nechce hovoriť o prognózach. Odmietla sa vyjadriť k detailom nehody a nechcela ani komentovať, prečo bolo v sobotu s Kollárom.

"Ústavní činitelia, ktorí majú pridelené vozidlo s vodičom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR, ho môžu využívať nepretržite počas výkonu svojej funkcie. Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva," uviedla hovorkyňa ministra vnútra Barbara Túrosová.

 

Vyšetrenia ukázali, že Kollár má zlomený druhý krčný stavec a liečiť sa bude niekoľko týždňov. Je v stabilizovanom stave a pri vedomí, napísala médiam v nedeľu jeho hovorkyňa. Život mu zachránil jeho ochrankár, ktorý mu vytiahol zapadnutý jazyk.


Zdroj: Instagram/Mirka Fabus

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová ešte v sobotu večer potvrdila, že po nehode ošetrili štyri osoby. "Jedného z účastníkov transportovali do nemocnice s viacerými poraneniami celého tela, tzv. polytraumou. Počas prevozu bol pri vedomí a v stabilizovanom stave. Ďalší dvaja zranení, muž a žena, si poranili hlavu a hrudník a boli taktiež prevezení do nemocnice. Štvrtý účastník nehody transport do nemocničného zariadenia odmietol," priblížila

Predseda parlamentu mal nehodu v sobotu (24.10.) podvečer na križovatke Ulice Svornosti a Mramorovej ulice v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Pri nehode sa zranil aj jeho osobný ochranca a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce