27. 10. 2020 10:37 , článok bol aktualizovaný 27. 10. 2020 22:23 | BRATISLAVA/Katarína Kiššová, TV Markíza

Kollár má za sebou náročnú operáciu zlomeného krčného stavca. Dopadla dobre

Okolo nehody sú stále otázniky. Poslanci si počkajú na Kollárovo vyzdravenie.

Boris Kollár.
Boris Kollár. Foto: TASR - Martin Baumann

Boris Kollár absolvoval náročnú operáciu krčného stavca. Operácia sa podľa informácií TV Markíza skončila úspešne. Informáciu potvrdila aj kancelária Národnej rady SR.

Hoci Kollár po vážnej autonehode stále leží v nemocnici, k celej situácii sa už stihla vyjadriť jeho spolujazdkyňa Miroslava Fabušová. Médiá totiž krátko po nehode priniesli informáciu, že na zadnom sedadle sedela s Kollárom aj vizážistka Fabušová.

Okamžite sa vynorili otázky, prečo viezol predseda parlamentu služobným autom cudziu ženu a to ešte v čase zákazu vychádzania počas núdzového stavu, keď vláda a zdravotníci bojujú proti epidémii koronavírusu.

Kollárovi koaliční spojenci, ale aj opozícia vyjadrili nad nehodou ľútosť a prajú všetkým zúčastneným rýchle uzdravenie. No takmer všetci budú po Kollárovom prepustení z nemocnice žiadať vysvetlenie, čo sa vlastne v tú noc stalo a či bolo nevyhnutné Fabušovú viezť služobným autom.

Vizážistka zrejme nechcela čakať na vyzdravenie predsedu parlamentu a radšej zverejnila svoje stanovisko k celému prípadu. Pre TV Markíza povedala, že sa lieči na tetániu a potrebovala lieky a vitamínové doplnky. V lekárňach v Dunajskej Lužnej, kde žije, ich vraj nemali. Keďže vedela, že Kollár pôjde za synom do obce Most pri Bratislave, požiadala ho, aby ju cestou späť vyzdvihol a vzal do lekárne v Bratislave.

Na ceste v Podunajských Biskupiciach však havarovali a nakoniec skončili v nemocnici.

Poslancov sme sa pýtali, či sa im toto vysvetlenie zdá uveriteľné a dostatočné. Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš sa k tomu zatiaľ nechce vyjadrovať. "Tú pani nepoznám a počkám si na vysvetlenie Borisa Kollára," povedal.

O čo si ostrejšie reagovala europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová na Facebooku: "Of course. A vládna limuzína is the new BOLT. V obzvlášť závažných situáciách priletí aj vládny špeciál, ale len v rámci okresu. Of course," napísala ironicky.

Rovnako si počká aj Ondrej Dostál zo SaS. "Nepríde mi adekvátne sa vyjadrovať teraz. On by mal vysvetliť okolnosti nehody," dodal.

Hovorkyňa strany Hlas Patrícia Medveď Macíková hovorí, že aj oni chcú počuť vysvetlenie od samotného Kollára a určite na neho budú mať otázky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce