27. 10. 2020 14:21 , článok bol aktualizovaný 27. 10. 2020 19:44 | BRATISLAVA/TV Markíza

Polícia sa k rýchlosti auta s Borisom Kollárom a mladou ženou zatiaľ odmieta vyjadriť

Fabušová si nepamätá, či išli rýchlo, no vie, že prechádzali na zelenú.

Na snímke havarovaná vládna limuzína, v ktorej sedel predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina).
Na snímke havarovaná vládna limuzína, v ktorej sedel predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Foto: TASR

Miroslava Fabušová exkluzívne pre televíziu Markíza vysvetlila okolnosti nehody služobného auta Borisa Kollára, v ktorom sa viezla aj ona. Stále leží na JIS-ke s viacerými zlomeninami a dostala aj zápaľ pľúc. Zlomených má 7 rebier, krčný stavec, aj kľúčnu kosť a zle sa jej dýcha.

Fabušová hovorí, že býva v Dunajskej Lužnej a zavolala Kollárovi, ktorý v tom čase mal ísť autom cez túto obec. "V Lužnej v lekárni nemali to, čo ja potrebujem na liečbu tetánie. Tak ma zobral do lekárne do Bratislavy, kam sme však nedošli a skončili sme na JIS-ke," povedala.

Vraj si nepamätá, či išli rýchlo, no vie, že prechádzali na zelenú, kým muž v druhom aute prešiel na červenú a narazil do nich.

Kollár zatiaľ k tejto veci stanovisko nezaujal. Minister vnútra , pod ktorý úrad na ochranu ústavných činiteľov a teda aj ich preprava spadajú, chce v tomto prípade počuť vysvetlenie od Kollára.

Na úseku, kde došlo k nehode, je povolená 60-tka. Zisťovali sme na polícii, či je známe, akou rýchlosťou išla limuzína s Borisom Kollárom a či dodržal jeho šofér povolenú rýchlosť.

Polícia k tomu ale nateraz bližšie informácie neposkytla, prípad vyšetrujú, zároveň preverujú aj to, či šéf parlamentu neporušil zákaz vychádzania. Otázne takisto je, či bol Kollár v aute pripútaný, Fabušová priznala, že ona pásy zapnuté nemala.

"Bola som v šoku. Hádzalo nás to zo strany na stranu, zapli sa airbagy. Ani som nevedela, že sme prerazili plot, to som až potom čítala," dodala.

Hovorí, že Kollár jej vraj bežne neponúka odvoz. Toto bola podľa Fabušovej výnimočná udalosť.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce