29. 10. 2020 09:02 , článok bol aktualizovaný 29. 10. 2020 20:07 | BRATISLAVA/TV Markíza

Exfunkcionár NAKA B. Slobodník prišiel na prokuratúru a ponúka svedectvo

Jeho meno mal údajne spomenúť v rámci vyšetrovania závažných zločinov exriaditeľ KÚFS Ľudovít Makó.

Bernard Slobodník.
Bernard Slobodník. Foto: TASR

V stredu (29.10.) prišiel Bernard Slobodník pred deviatou do Pezinka na Úrad špeciálnej prokuratúry. Dôvod jeho stretnutia s prokurátorom ÚŠP má byť prozaický. Obvinený a väzobne stíhaný exšéf Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó mal totiž údajne ponúknuť v rámci spolupráce s políciou svedectvo, ktoré sa týka aj Slobodníka.

Podľa portálu Topky.sk prišiel Slobodník vypovedať v súvislosti so závažnou ekonomickou trestnou činnosťou. Jeho aktivita by mohla súvisieť s tým, že NAKA pred niekoľkými týždňami pri akcii Boží mlynzadržala bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Na prokuratúru prišiel aj advokát Daniel Lipšic, ktorý uviedol, že zastupuje Slobodníka. Lipšic potvrdil, že Slobodník vystupuje v pozícii svedka a prišiel podať svedeckú výpoveď. Dodal, že prišiel čas, keď budú chytať aj veľké ryby a je rád, že sú ľudia, ktorí chcú spolupracovať s políciou. O čom presne bude Slobodník vypovedať, Lipšic nekonkretizoval Poprel však, že Slobodníkova výpoveď súvisí s Makóom.

Bernard Slobodník je v civile už vyše roka. Z polície odišiel vlani v lete po tom, čo sa jeho meno objavilo v šifrovanej aplikácii Threema.

Bol vysokopostavený funkcionár elitného útvaru. Šéfoval Národnej jednotke finančnej polície NAKA. Práve táto jednotka má odhaľovať a vyšetrovať najzávažnejších formy trestných činov proti majetku.

Ľudovít Makó má na krku stíhanie za spoluprácu zo zločineckou skupinou takáčovcov, z obmedzovania osobnej slobody a vydierania. Orgánom činným v trestnom odkázal, že chce byť utajeným svedkom.

 


VIAC Z Domáce