29. 10. 2020 16:08 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kolíková dočasne pozastavila funkcie dvom sudcom z akcie Víchrica

Ministerka spravodlivosti reaguje na zatýkanie sudcov.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Foto: TASR

Sudca Najvyššieho súdu SR Jozef Kolcun a sudkyňa Okresného súdu Bratislava I. Otília Doláková majú dočasne pozastavený výkon funkcie. Vo štvrtok o tom rozhodla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Oboch zadržala polícia v rámci stredajšej (28. 10.) akcie Víchrica. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

"V prípade ostatných sudcov nateraz takýto postup nie je otázkou dňa," informoval rezort s tým, že sudcovia David Lindtner a Jarmila Urbancová majú prerušený výkon funkcie sudcu a sudkyňa Katarína Bartalská má pozastavený výkon ešte na základe akcie Búrka.

Plénum Ústavného súdu SR momentálne rozhoduje o žiadosti generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby troch obvinených sudcov. Ide o Jozefa Kolcuna, Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera.

Pri akcii s krycím názvom Víchrica zadržala v stredu (28. 10.) Národná kriminálna agentúra viaceré osoby. Médiá informovali, že okrem vyššie zmienených sudcov medzi nimi mal byť aj právnik a podnikateľ Zoroslav Kollár.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce