04. 11. 2020 15:08 , článok bol aktualizovaný 04. 11. 2020 16:08 | BRATISLAVA/mm

VIDEO: Boris Kollár po prvý raz po nehode prehovoril. Objasnil, čo sa malo diať pred nehodou

Kollár vo videu zároveň poďakoval záchranárom a lekárom, ale aj šoférovi a ochrankárovi za záchranu života.

Boris Kollár
Boris Kollár Foto: FB/Národná rada SR

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) tvrdí, že neporušil zákaz vychádzania vyhlásený v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Povedal to vo videu zverejnenom na sociálnej sieti, v ktorom zároveň opísal dôvody, pre ktoré bol v Moste pri Bratislave a cestou späť do Bratislavy mal dopravnú nehodu.

Predseda parlamentu argumentuje tým, že platia výnimky týkajúce sa starostlivosti o zverenú blízku osobu. "Mal som doma malého syna Artura. Býva v Moste pri Bratislave, u mňa mal ostať celý víkend. Mal ísť odo mňa aj do školy. V Moste pri Bratislave som bol pre školskú tašku, pre veci," priblížil Kollár s tým, že Arturovej mame doniesol zároveň jedlo.

Kollár sa podľa jeho slov z Mosta pri Bratislave vracal do hlavného mesta cez Dunajskú Lužnú, kadiaľ chodí pri tejto ceste vždy. Cestou si mal volať s kamarátkou, ktorá sa ho spýtala, či ju nezoberie do lekárne, domov sa vráti taxíkom. Kollár povedal, že ju neodmietol a zobral ju. V Podunajských Biskupiciach však mali dopravnú nehodu, ich auto ale nie je vinníkom, lebo išlo na zelenú.

Kollár vo videu zároveň poďakoval záchranárom a lekárom, ale aj šoférovi a ochrankárovi za záchranu života. "Utiekol som hrobárovi z lopaty. Nie raz, ale trikrát," povedal Kollár, ktorý verí, že sa čoskoro vráti do života. Hejterom odkázal, že pomáhať ľuďom bude aj naďalej.

Boris Kollár ako druhý najvyšší ústavný činiteľ mal 24. októbra vážnu autonehodu v Bratislave.

Reakcia predsedu NR SR

Poďakovanie predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára všetkým. Zároveň, aj reakcia na rôzne fámy, ktoré sa objavili ohľadne nehody.

Uverejnil používateľ Národná rada Slovenskej republiky Streda 4. novembra 2020


VIAC Z Domáce