09. 11. 2020 16:47 | BRATISLAVA/mm

Kiska: O tajných poradách pod vedením Bödöra som vedel, NAKA ešte nedosiahla na vrchol pyramídy

Bývalý prezident to uviedol na sociálnej sieti.

Andrej Kiska.
Andrej Kiska. Foto: TASR

Policajná akcia Očistec, pri ktorej zadržali policajného exprezidenta Tibora Gašpara a spol., poriadne rozvírila politickú hladinu. Najnovšie sa k nej vyjadril aj bývalý prezident Andrej Kiska, ktorý sa pred časom stiahol z politiky. Podnetom podľa jeho slov sú výpovede zadržaných policajtov, v ktorých sa objavuje aj jeho meno.

„Bol som objektom ich záujmu. Správali sa ku mne bohorovne, arogantne a sebavedomo. Ovládali políciu, NAKA, prokuratúru, špeciálnu prokuratúru, aj sudcov. Mali vlastné kolečko spravodlivosti," napísal na úvod vo svojom statuse Andrej Kiska.

Podľa neho Gašparova polícia strávila tisícky hodín, aby niečo naňho našla.

„Vedel som, že Gašpar je len Kaliňákom dosadený sluha a riadi ho Ficov priateľ Bödör. Mali v rukách celú políciu a prokuratúru, preto si trúfli aj na prezidenta. Mysleli si, že sa zľaknem a Fica pošlem na Ústavný súd. Nebál som sa, ale bolo mi ľúto všetkých ľudí, ktorí nemali možnosť sa brániť. Aj ja som to mal ťažké stál proti mne celý systém, ktorý ovládali: políciu, prokuratúru aj súdy," uviedol Kiska.

Bývalý prezident sa vrátil aj k svojmu výroku, že Slovensko je mafiánsky štát, za ktorý ho mnohí kritizovali. Teraz sa vraj jeho slová naplnili.

„To, že som povedal, že náš štát ovláda mafia, nebola náhoda. O tajných konšpiračných poradách pod vedením Bödöra, kde sa rozhodovalo o osude ľudí na Slovensku, som vedel. Ako prezident som mal prístup k rôznym ľuďom a rôznym informáciám. Človek, ktorý mi to povedal, možno povie ešte oveľa viac. Je jasné, že NAKA ešte nedosiahla na vrchol pyramídy. Božie mlyny sa pohli o kúsok ďalej. Nestoja. Len nech sa nezasekávajú na strachu a na ľudských chybách," uzavrel.

POLÍCIA NA OBJEDNÁVKU Chcel som si dať od politiky pokoj, ale moje meno sa objavuje vo výpovediach zadržaných policajtov...

Uverejnil používateľ Andrej Kiska Pondelok 9. novembra 2020

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce