10. 11. 2020 12:03 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Dušan Kováčik ostáva vo väzbe. Senát zamietol aj sťažnosť jeho manželky

Najvyšší súd ju považoval za nedôvodnú.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zadržaní NAKA.
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zadržaní NAKA. Foto: TASR
NAKA prehľadáva auto prokurátora Dušana Kováčika.
NAKA prehľadáva auto prokurátora Dušana Kováčika.
Zadržaný Dušan Kováčik.

Senát Najvyššieho súdu na utorkovkom (10. 11.) neverejnom zasadnutí sťažnosť zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného Dušana Kováčika.

Pre média to potvrdila hovorkyňa súdu Alexandra Važanová s tým, že prokurátor ju podal proti vzatiu do väzby na základe uznesenia Špecializovaného trestného súdu (25.10.)

"Senát, rovnako, ako sudkyňa pre prípravné konanie, zistil u obvineného existenciu kolúznej a preventívnej väzby. Senát zároveň zamietol aj sťažnosť manželky obvineného," konštatovala Važanová.

Kováčika vo štvrtok (22. 10.) zadržala NAKA na policajnom prezídiu v Bratislave. Prvá námestníčka GP Viera Kováčiková mu v ten istý deň pozastavila výkon funkcie prokurátora a 20 kolegovia ho v otvorenom liste vyzvali, aby sa jej vzdal. Rovnaký názor má aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Príslušníci NAKA privádzajú Norberta Paksiho a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na ŠTS v Pezinku.
Príslušníci NAKA privádzajú Norberta Paksiho a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na ŠTS v Pezinku. Foto: TASR
 

Podľa zistení Denníka N podozrenia voči Kováčikovi sa netýkajú iba kauzy takáčovcov. Exriaditeľa kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa podozrievajú, že s ďalšími ľudmi mal pripravovať vraždu vyšetrovateľa NAKA a Kováčik má byť obvinený aj z toho, že mu pomáhal mariť toto vyšetrovanie.

Podľa informácií TV Markíza mali pripravovať vraždu vyšetrovateľa NAKA Jána Čurillu. Práve on roky vyšetruje všetky zločiny, ktoré mali páchať členovia mafiánskeho gangu takáčovcov.

Čurilla je dlhoročný vyšetrovateľ. Pracoval už na Úrade boja proti organizovanej kriminalite, neskôr na NAKA na Protizločineckej jednotke. Vyšetroval napríklad aj skupinu piťovcov.

Ako píše portál, z tej bol podozrivý Makó a Marian Kočner (pozn. redakcie - je to menovec neprávoplatne odsúdeného bratislavského podnikateľa).


 


VIAC Z Domáce