11. 11. 2020 14:36 , článok bol aktualizovaný 11. 11. 2020 16:58 | BRATISLAVA/mm

Na výročie Nežnej revolúcie vyjdú do ulíc kotlebovci a Ultras Slovana. Medzi ľudí sa chystá aj Fico

Na protest sa chystá aj SNS na čele s Andrejom Dankom.

Protest pred úradom vlády.
Protest pred úradom vlády. Foto: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Výročie Nežnej revolúcie bude zrejme v znamení protestov. Na jeden pozývajú predstavitelia Kotlebovej ĽSNS, druhý zas avizuje Ultras Slovana. Oba sú namierené proti vládnym korona-opatreniam.

„Symbolicky počas štátneho sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu, príďte do Bratislavy na protivládny protest," píše europoslanec ĽSNS Milan Uhrík na sociálnej sieti.

Paradoxné je, že strana si vybrala 17. november, keďže jeho kolegovia sú odsúdení za potláčanie hodnôt, ktoré práve tento sviatok predstavuje.

Konkrétne Milan Mazurek za rasizmus a Marian Kotleba je zas neprávoplatne odsúdený za zločin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd.

Smer aj SNS pôjdú do ulíc

Teraz sa k ĽSNS pridávajú aj ďalšie strany. Ako prvá oznámila účasť mimoparlamentná SNS na čele s Andrejom Dankom.

Druhý, ktorý protesty podporuje, je predseda Smeru Robert Fico spolu so svojimi podpredsedami. Podľa jeho slov však musia byť pokojné.

Najprv, predstavitelia Smeru nekonkretizovali, či prídu na ne aj osobne, no v stredu podvečer na tlačovej konferencii oznámili, že budú mať vlastnú protestnú akciu.

Matovič: Mám zvláštny pocit

Na vyhlásenie SNS a Smeru reagoval aj predseda vlády Igor Matovič.

„Zvláštny pocit mať za opozíciu mafiu a navyše kolaborujúcu s fašistami. Taký svetovo unikátny ... nebojte, vyčistíme to pekne od podlahy," napísal na sociálnej sieti.

Minister vnútra Roman Mikulec povedal, že policajti sú na protesty pripravení, no vraj nemôže uviesť bližšie informácie z taktických dôvodov. Upozornil však ľudí, aby sa tohto nezákonného zhromaždenia nezúčastňovali.

„Jednotlivým účastníkom hrozia aj sankcie," doplnil. Platí totiž núdzový stav a zákaz zhromažďovania.

Podobný protest za účasti ĽSNS a ultras už prebehol 17. októbra. Vtedy musela zasiahnuť polícia a použiť slzný plyn a vodné delo.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce