13. 11. 2020 12:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Najtragickejšia nehoda na Slovensku! Obvinili vodiča nákladiaka, hrozí mu 10 rokov

Nehodu neprežilo 12 ľudí, medzi obeťami bolo päť tínedžerov.

Nehoda autobusu pri Nitre.
Nehoda autobusu pri Nitre. Foto: TASR
Pri nehode zasahujú leteckí záchranári.
Pri nehode zasahujú leteckí záchranári.
Na mieste nehody zasahujú záchranné zložky.

Príbuzní obetí fatálnej zrážky autobusu a nákladiaku pri Nitre sa konečne dozvedeli, kto podľa polície nesie za túto tragédiu zodpovednosť.

Od nehody, pri ktorej zahynulo 12 pasažierov, medzi nimi aj piati tínedžeri, uplynul dnes (13.11.), presne rok.

Zábery na autobus rozrezaný ako konzerva desia ešte aj dnes. Presne po roku polícia uzavrela vyšetrovanie tragédie, ktorá 13. november zmenila na čierny deň.

Vinu podľa nej nesie šofér nákladiaka, ktorý v osudný moment prešiel do protismeru a vrazil do autobusu plného cestujúcich.

Nákladiak naložený štrkom sa pár metrov pred zrážkou na ceste nekontrolovateľne rozkýval. Autobus viezol ľudí z Nitry do neďalekého Jelenca. Z mesta vyrazil o 12.50 hod., dve minúty po trinástej sa po zrážke zrútil z cesty.

Medzi mŕtvymi boli piati stredoškoláci, ktorí sa vracali zo školy domov, aj manželský pár, po ktorom zostali dve siroty. Najmladšia z obetí mala 15, najstaršia 70, ďalších dvadsať ľudí sa zranilo.

Zoznam obetí.
Zoznam obetí. Foto: TVNOVINY.sk
 

Obete si uctili na cintoríne v Kolíňanoch vencom v tvare srdca. Trom obetiam zo susedného Jelenca odhalia v kruhu najbližších pamätník.

K príčine nehody sa polícia ani prokuratúra zatiaľ nevyjadruje. Znalci už pred časom vyvrátili špekulácie, že nákladiak bol preťažený.

Zvlnená cesta, o ktorej tiež diskutovali, podľa nich mala tiež len čiastočný vplyv na to, že sa auto na ceste rozkmitalo.

Šoférovi nákladiaku však hrozí väzenie na štyri až desať rokov. Podľa obvinenia nehodu spôsobil z nedbanlivosti. Podľa našich informácií bolo príčin viac, no hlavnou mali byť podhustené pneumatiky.

Animácia znázorňuje približný priebeh nehody:

 

Viac v reportáži Moniky Kolekovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce