16. 11. 2020 15:45 | VEĽKÝ MEDER/TASR

Hrozia im roky za mrežami. Otec, syn a stará mama predávali vo Veľkom Mederi drogy

Momentálne sa nachádzajú v cele policajného zaistenia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Policajti zadržali troch dílerov, ktorí predávali drogy vo Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda. Išlo o 40-ročného muža, jeho 17-ročného syna a 58-ročnú starú matku mladistvého. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

"Kriminalisti disponovali informáciami, že tieto osoby mali najmenej od leta prechovávať drogy v bytoch a ďalej ich predávať viacerým osobám. Na základe toho vykonala polícia v uplynulom týždni domové prehliadky v dvoch bytoch a zaistili materiál, ktorý experti predbežne označili za pervitín," uviedla hovorkyňa.

Všetkých troch rodinne spriaznených vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

"Momentálne sa nachádzajú v cele policajného zaistenia, kde počkajú na rozhodnutie súdu o ich väzobnom stíhaní. Za predaj a distribúciu drog hrozí obvineným v zmysle zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Mladistvému sa zníži trest na polovicu," dodala Antalová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce