18. 11. 2020 09:15 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Gröhling: Chcem, aby sa deti vrátili čo najrýchlejšie do škôl

Konečné slovo by však malo padnúť vo štvrtok.

Minister školstva Branislav Gröhling.
Minister školstva Branislav Gröhling. Foto: TASR

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) chce, aby sa deti vrátili do škôl. Zároveň si ale uvedomuje, že ide aj o bezpečnosť mladých ľudí a učiteľov. Konečné slovo by však malo padnúť vo štvrtok (19.11.), minister vyzýva k trpezlivosti.

Pandemická komisia zhodnotí epidemiologickú situáciu na Slovensku a podľa toho sa rozhodne. Minister chce predstaviť celý svoj plán, ktorý sa skladá zo semaforu a ďalších opatrení. „Ale môj názor poznáte, chcem, aby sa deti za akýchkoľvek podmienok vrátili čo najrýchlejšie do škôl."

Aj premiér Igor Matovič tento týždeň po rokovaní ústredného krízového štábu povedal, že chcú čím skôr deti dostať do škôl. Pripustil však, že 30. november, čo bol pôvodne odhadovaný termín návratu žiakov a študentov do škôl sa tak zrejme nenaplní. Miesto toho hovorí o návrate do škôl po sviatku Troch kráľov, teda po 6. januári.

„Nenechám sa zatiahnuť do fabulácií, každé jedno vyhlásenie spôsobuje obrovský chaos a učitelia ani mladí ľudia si to nezaslúžia. Počkajme si do štvrtka," vyhlásil minister počas rokovania vlády."

Žiaci druhého stupňa základných škôl sa dištančne vzdelávajú od 26. októbra, zatiaľ do 27. novembra. Rovnako sa z domu vzdelávajú aj žiaci stredných škôl. Vysokoškoláci sa majú vyučovať dištančne do konca zimného semestra. Výnimku majú len žiaci materských škôl a prvého stupňa základných škôl, tí sa môžu vzdelávať v školách prezenčne. Rovnako sa v školách môžu vzdelávať aj žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia v malých skupinách, ktorá sa skladá z maximálne piatich žiakov a pedagóga.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce