19. 11. 2020 08:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Poriadna zime už klope na dvere. Výrazne sa ochladí, v nížinách napadne prvý sneh

Zmena príde ešte pred víkendom.

Prvý sneh
Prvý sneh Foto: somreporter.sk

Už vo štvrtok večer sa citeľne zmení počasie. Teploty začnú klesať, v ďalších dňoch sa v noci objavia mrazivé teploty. Aj v nižších polohách sa dokonca dočkáme prvých snehových vločiek.

Od západu postupuje do strednej Európy studený front spojený s tlakovou nížou. Večer meteorológovia očakávajú ojedinele mrholenie alebo dážď.

Zrážky by mali doraziť na naše územie po 18.00 h, no nebudú plošné a budú pomerne slabé. Z pohľadu zrážok tak bude studený front bezvýznamný. Oveľa zaujímavejšie však bude ochladenie, ktoré zníži ako denné, tak aj nočné teploty a klesajúca hranica sneženia, ktorá poklesne až do najnižších polôh, informuje portál imeteo.sk.

Studený vzduch sa na Slovensko prepadne v dvoch vlnách. Prvá vlna krátko po polnoci zníži hranicu sneženia na 1000 m n.m. a druhá vlna studeného vzduchu, ktorá k nám dorazí v zajtrajších ranných hodinách zníži hranicu sneženia až do najnižších polôh.

Zrážok však bude málo, čo znamená, že snehová nádielka nás nateraz nečaká.

V piatok sa denné teploty znížia na 4 až 9, v Žilinskom kraji a na Spiši bude okolo dvoch stupňove. V sobotu bude najvyššia denná teplota 3 až 8 stupňov, na Orave a pod Tatrami okolo 1 stupňa. V nedeľu sa denné teploty budú pohybovať od 2 do 8 stupňov, uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce