21. 11. 2020 18:11 , článok bol aktualizovaný 21. 11. 2020 19:09 | LOK/TV Markíza

Plamene a hustý čierny dym vystrašili obyvateľov obce Lok, horel zberný dvor

Dym sa šíril do okruhu niekoľkých kilometrov.

Požiar v obci Lok.
Požiar v obci Lok. Foto: Polícia SR - Nitriansky kraj/Facebook

Počítajú obrovské škody. Vo firme, ktorá sa zaoberá zberom a recyklovaním elektroodpadu, vypukol rozsiahly požiar. Plamene a hustý čierny dym vystrašili obyvateľov obce Lok neďaleko Levíc, ale aj ľudí v širokom okolí .

Plamene vyšľahli z haly zberného dvora okolo deviatej dopoludnia. Našťastie tam v tom čase nikto nebol. Majiteľom z Bratislavy požiar nahlásil vedúci strediska.

Podľa prvotných informácií mali vybuchnúť fľaše s freónom, no majitelia to nepotvrdili.

„Určite nie. Praskala strecha, ktorá bola azbestová na tejto hale, takže to mohlo navodiť dojem, ale takéto látky nie," povedal konateľ firmy Martin Madaj.

Požiar v obci Lok.
Požiar v obci Lok. Foto: Facebook/ Polícia SR - Nitriansky kraj
 

Dym, ktorý sa valil zo zhoreniska, sa šíril do okruhu niekoľkých kilometrov. Majitelia firmy odhadujú škody na státisíce eur. Nevylučujú pritom, že požiar niekto založil úmyselne.

„Áno, predpokladáme to. Vzhľadom na to, že ten požiar vznikol veľmi rýchlo, predpokladáme také nejaké zavinenie," dodal Madaj.

„Polícia okolnosti prípadu vyšetruje ako trestný čin poškodzovania cudzej veci a vyšetrovateľ zisťuje, či nedošlo k protiprávnemu konaniu na úseku životného prostredia. Požiarom vzniknutá škoda bola predbežne vyčíslená na 200-tisíc eur," ozrejmila krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

V obecnom rozhlase vyzývali, aby ľudia v obci zbytočne neotvárali okná. Informovali aj pracovníkov úradu životného prostredia. Okolnosti požiaru zisťujú znalci.

Reportáž nakrúcal Karol Mindák:

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce