24. 11. 2020 11:39 , článok bol aktualizovaný 24. 11. 2020 11:41 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Akcia Babylon: NAKA zadržala aj bývalého šéfa kontrarozviedky SIS

V putách skončil aj bývalý známy advokát.

Rozsiahla akcia NAKA na strednom Slovensku.
Rozsiahla akcia NAKA na strednom Slovensku. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Národná kriminálna agentúra v utorok ráno zadržala pri policajnej razii s názvom Babylon päť ľudí. V putách mali skončiť bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Ľubomír Arpáš, ale aj známy advokát a bývalý príslušník SIS František Polák, informuje DenníkN.

"Vyšetrovateľ NAKA týmto osobám vzniesol obvinenie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania v súbehu s obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti, a jednej obvinenej osobe aj pre trestný čin podplácania. S obvinenými osobami sú nateraz vykonávané procesné úkony," uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Ľubomíra Arpáša zadržali v súvislosti s akciou Božie Mlyny, ale vyšetruje ho aj tím Gorila.

Práve Arpáš mal byť tým, kto predal nahrávku Gorila finančnej skupine Penta. Keď to chceli v minulosti policajti vyšetrovať, špeciálny prokurátor Dušan Kováčik im robil prekážky a problémy, dodáva DenníkN.

V akcii Božie Mlyny o vydieraní podnikateľov vypovedá bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó. Ten začal spolupracovať s políciou.


VIAC Z Domáce