26. 11. 2020 11:47 | BRATISLAVA/rd

Podpredsedu vlády Holého čaká sťahovanie. Po novom bude v luxuse v centre Bratislavy

Sťahovanie prichádza aj napriek tomu, že premiér Matovič pred voľbami upozorňoval na potrebné zoštíhlenie štátnej správy.

Štefan Holý
Štefan Holý Foto: TASR - Jakub Kotian

Podpredseda vlády pre legislatívu za hnutie Sme rodina Štefan Holý sa podľa informácií Hospodárskych novín bude sťahovať.

Z Úradu vlády by sa mal s celým aparátom presunúť do lukratívnych priestorov budovy Park One v centre Bratislavy, kde má priestory na najvyššom poschodí s terasou a výhľadom na mesto.

Sťahovanie do nových priestorov prichádza aj napriek tomu, že premiér Igor Matovič pred voľbami upozorňoval na potrebné zoštíhlenie štátnej správy.

S Holým, ktorého považujú za vplyvnú osobu blízku predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi, sú však spájané viaceré kauzy z čias, kedy ešte nebol v politike. Mal spoločné biznis aktivity s Vladimírom Poórom, ktorý mal v minulosti blízko k politikom z HZDS a neskôr zo Smeru.

Budova Park One patrí pod spoločnosť Reico. Ako ďalej píše citovaný zdroj, niekoľko mesiacov prebiehali rokovania medzi jej zástupcami a predstaviteľmi Holého kancelárie.

Len o kúsok od Úradu vlády SR, kde doteraz Holý sídlil, sa na Námestí 1. mája rozprestiera práve Park One, ktorý patrí pod investičnú spoločnosť Reico České spořitelny.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce