27. 11. 2020 10:50 | BRATISLAVA/rd

Riaditeľ nemocnice, kde ležal Boris Kollár, priblížil detaily incidentu so sestrou a "čajom"

Predsedu parlamentu a Sme rodina mali navštevovať priateľky a prísť do konfliktu s personálom.

Predseda parlamentu Boris Kollár v nemocnici.
Predseda parlamentu Boris Kollár v nemocnici. Foto: FACEBOOK/BORIS KOLLAR

Vo štvrtok (26.11.) sa dostala na verejnosť informácia, že sa v bratislavskej Nemocnici sv. Michala pri lôžku Borisa Kollára striedali jeho priateľky, ktoré predsedu parlamentu mali navštevovať v neskorých nočných hodinách, pričom mali aj vznikať konflikty s personálom.

Zdravotným sestrám sa vraj nepáčilo, že priateľky chodili za predsedom hnutia Sme rodina aj napriek zákazu návštev v nemocnici, rušili ich súkromie a údajne žiadali od nich veci, ktoré nie sú náplňou ich práce.

Šéf nemocnice Branislav Delej na margo medializovaných informácií pre Denník N povedal, že o návštevách rozhodoval ošetrujúci lekár.

„V prípade pána Kollára, ktorý bol traumatologickým pacientom, to dostali do kompetencie  traumatológ a primár traumatologického oddelenia. Na začiatku, keď bol prijatý, sme si zadefinovali, že sa napíše zoznam osôb, ktoré ho môžu navštevovať, plus napríklad ministri a poslanci. Ak pán Kollár nahlási ošetrujúcemu lekárovi, že za ním niekto taký ide, zváži sa čas, okolnosť a prídu. Tieto návštevy potom boli sprevádzané cez zadný vchod, čiže nechodili cez oficiálnu lôžkovú časť oddelenia. Neboli v styku so žiadnymi inými pacientmi ani so zdravotníckym personálom. Išli priamo do traktu, kde je izba pána Kollára," hovorí Delej.

Riaditeľ zariadenia sa vyjadril aj k údajným incidentom. „Nepovedal by som, že to boli konflikty s priateľkami pána Kollára. Ja som riešil konflikt, ktorý tu vznikol medzi pánom Kollárom a zdravotníckym personálom, keď si ma zavolal a informoval ma, že nie je spokojný s prístupom niektorých sestier."

Ako doplnil, má ísť o vrchnú sestru oddelenia. „Tá pána Kollára upozornila napríklad na to, že bude vizita, aby sa urobil poriadok na izbe, mala však reagovať inak. Mala zabezpečiť poriadok, povedať pacientovi, že príde teraz upratovačka alebo sanitár, aby izbu dal do poriadku, keďže bude vizita, aby tam bolo všetko v poriadku."

Na margo čaju Delej skonštatoval, že si ho želal samotný Kollár. Vzhľadom na akútny príjem, ktorý v tom čase nastal, sa sestra podľa jeho slov venovala pacientovi na príjme. „Došlo k tomu, že povedala, že čaj prinesie neskôr. Aj ho teda priniesla, ospravedlnili sme sa pánovi Kollárovi," vysvetlil Delej, ktorý sa mal dopočuť o nejakých konfliktoch, a tak vraj rozhodol, že Kollár bude mať k dispozícii sestričku z daného oddelenia.

Boris Kollár ležal v nemocnici od nehody z 24. októbra, dnes (27.11.) ho prepustili do domácej liečby.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce