27. 11. 2020 10:54 | ŽILINA/tvnoviny.sk

Judita je vinná. Mladistvé dievča podľa súdu brutálne dobodalo spolužiaka Tomáša (†16)

Súd ju poslal na dlhé roky do väzenia, voči rozsudku sa odvolali.

Judita je vinná z vraždy spolužiaka.
Judita je vinná z vraždy spolužiaka. Foto: TV Markíza

V polovici mája minulého roku privolali záchranné zložky k dobodanému 16-ročnému Tomášovi na žilinské sídlisko. Mladík mal na tele najmenej 49 bodnorezných rán, krvavému útoku na mieste podľahol. Záchranári z miesta činu priviezli do nemocnice 16-ročnú Juditu s poraneniami na rukách. Prvé dni sa hovorilo o útoku tajomného odpočtára elektriny, no po krátkom čase obvinili z brutálneho činu práve Juditu. V piatok (27. novembra) si vypočula rozsudok.

„Obžalovaná, mladistvá Judita Hana Konečná, je vinná. Bolo zistené, že extrémne vysoký počet bodných rán, ktoré obžalovaná mladistvému, poškodenému, zasadila a na miesto, kam tieto údery smerovali, ako aj intenzita, nasvedčujú surovému spôsobu spáchania,“ znie rozsudok okresného súdu Žilina.

Keď zaznel verdikt, Judita nedala najavo žiadne emócie. Jej mama plakala a otec zronene hľadel do zeme. Silné emócie boli v rodine nebohého Tomáša, jeho teta ronila slzy počas celého rozsudku. Rodičia na pojednávania nechodili.

Keďže išlo o brutálny útok, senát Judite, ako mladistvej, vymeral najvyšší možný trest. Juditin otec stále trvá na pôvodnom dcérinom príbehu. Vraj ich s Tomášom v osudný deň prepadol odpočtár a znalci aj s vyšetrovateľmi sú voči jeho dcére zaujatí. Voči rozsudku sa aj odvolali, a tak nie je právoplatný.

Koľko rokov odňatia slobody súd Judite vymeral, sa dozviete z reportáže Zuzany Gadušovej.

 


VIAC Z Domáce