28. 11. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Monika Jankovská pokračuje vo výpovedi. Na úplatky od Kočnera si vraj nepamätá

V závere výpovede sa vyšetrovateľ Jankovskej pýtal aj na jej majetkové pomery.

Monika Jankovská prichádza vypovedať na NAKA v Nitre.
Monika Jankovská prichádza vypovedať na NAKA v Nitre. Foto: TV Markíza

Monika Jankovská pokračuje vo výpovedi. Na takmer 50 stranách vysvetľovala Threemu, spresnila čo vedel Robert Fico, odmietla branie úplatkov v kauze zmenky a prezradila odkiaľ zobrali jej deti 350-tisíc eur na luxusný byt v Bratislave. Na mnohé správy, ktoré hovoria o úplatkoch si vraj nepamätá.

Po úvodnej výpovedi, v ktorej sa Jankovská priznala k ovplyvňovaniu sudkýň v kauze zmenky, vysvetľovala konkrétne správy z Threemy, ktoré robili diery v jej verzii o tom, že žiaden úplatok za zmenky nezobrala.

Slovo nepamätám si bolo pre Jankovskej výpoveď príznačné. Okrem údajného úplatku pre sudkyňu Buľubašovú bránila konanie sudkýň Maruniakovej aj Cvikovej. V zmenkách sa mali angažovať pretože verili, že sú pravé.

Vyšetrovatelia sa Jankovskej pýtali aj na informácie, ktorými mali disponovať Robert Fico a Peter Pellegrini. V doplňujúcich otázkach ich však bývalá štátna tajomníčka podržala.

V závere výpovede sa vyšetrovateľ Jankovskej pýtal aj na jej majetkové pomery. Byt v luxusnej rezidencii za 350 tisíc eur si mali jej synovia vo svojich 18 rokoch kúpiť za zdedené peniaze od starého otca. Mercedes bol vraj jazdený, no a činčilový kožuch kúpila za 1000 eur na tureckom bazáre.

Pozrite si reportáž

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce