30. 11. 2020 17:16 , článok bol aktualizovaný 30. 11. 2020 17:39 | BRATISLAVA/zg, TASR

Bývalý šéf NAKA Peter Hraško ostáva vo väzbe

Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť proti nej.

Bývalý prezident polície Tibor Gašpar a exriaditeľ NAKA Peter Hraško.
Bývalý prezident polície Tibor Gašpar a exriaditeľ NAKA Peter Hraško. Foto: TASR

Bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško ostáva vo väzbe. Rozhodol o tom na neverejnom zasadnutí senát Najvyššieho súdu, ktorú zamietol jeho sťažnosť proti nej.

Médiá o tom informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová s tým, že u obvineného sú v tomto štádiu dané dôvody kolúznej a preventívnej väzby. O väzbe rozhodol 8. novembra senát Špecializovaného trestného súdu. Dôvodom bola obava z možného ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba. Sudca o väzbe rozhodol bez výsluchu obvineného, keďže to jeho zdravotný stav neumožňoval.

Hraška i bývalých vysokopostavených policajných funkcionárov zadržala NAKA (5.11.) počas akcie Očistec. Prokurátor vtedy podal návrh na väzbu dokopy pre osem osôb: Tibor Gašpar, Robert Krajmer, Bernard Slobodník, Marian Zetocha, Peter Hraško, Milan Mihálik, Ivan Bobocký a Martin Fleischer. Na slobodu prepustili Vladimíra Bistáka, ostatní zadržaní v tejto kauze (Pavol Vorobjov, Dušan Kováčik, Milan Žáčik a Norbet Bödör) sú už vo väzbe za iné trestné činy.

Schéma údajnej skupiny okolo Norberta Bödöra.
Schéma údajnej skupiny okolo Norberta Bödöra. Foto: TV Markíza
 

Dovedna mala skupina pozostávať z 13 obvinených. Podľa obvinení ju mal riadiť nitriansky podnikateľ a väzobne stíhaný Norbert Bödör. Medzi obvinenými je aj špeciálny prokurátor, v súčasnosti väzobne stíhaný Dušan Kováčik.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín.

 


VIAC Z Domáce