01. 12. 2020 16:34 , článok bol aktualizovaný 02. 12. 2020 06:32 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza, TASR

V bratislavskom sídle Penty zasahovali desiatky policajtov so samopalmi, zadržali Haščáka

Vyšetrovateľ ho obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Zadržaný Jaroslav Haščák.
Zadržaný Jaroslav Haščák. Foto: TASR
Budova Penty v Digital Parku, kde zasahuje na 6. a 7. poschodí polícia.
Zadržaný Jaroslav Hašák.
Zadržaný Jaroslav Haščák.

V bratislavskom sídle spoločnosti Penta v Digital Parku zasahovali v utorok popoludní desiatky policajtov ozbrojených samopalmi. Razia sa skončila pred polnocou. Šéfa finančnej skupiny Jaroslava Haščáka odviezli podzemnou garážou naspäť na políciu a zostáva zadržaný. Vyšetrovateľ ho obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Informáciu ako prví priniesli  Dennik N i Aktuality.sk .

Polícia zadržala Haščáka tak, že ho predvolali na policajné prezídium na výsluch a už ho nepustili. Z budovy na Račianskej ulici ho kukláči neskôr eskortovali do sídla Penty. Hľadali tam dokumenty, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila. Polícia zásah zatiaľ nekomentuje, odkázala na Úrad špeciálnej prokuratúry. Elitní policajti zasahovali na 6. a 7. poschodí, kde sú kancelárie sídla spoločnosti.

Očitý svedok pre Denník N opísal, že policajti dali po príchode zablokovať výťahy a šieste a siedme poschodie. „Brali mobily a notebooky, aj ľudí zadržali. Radoví zamestnanci, čo boli vtedy na tých poschodiach, tam museli ostať a stáť pri stene s rukami za chrbtom,“ opísal.

Budova Penty v Digital Parku, kde zasahuje na 6. a 7. poschodí polícia.
Budova Penty v Digital Parku, kde zasahuje na 6. a 7. poschodí polícia. Foto: René Medzihradský
 

Jedného z najvplyvnejších slovenských oligarchov všetky podozrenia popiera, potvrdil hovorca skupiny Penta Martin Danko, podľa ktorého bol zásah neopodstatnený a neprimeraný.

 

Podľa ministra vnútra Romana Mikulca si treba počkať na výsledky vyšetrovania. Po rokovaní ústredného krízového štábu zdôraznil, že viac detailov nemá. "Prebiehajú nejaké procesné úkony. Neviem, či to súvisí s nejakou konkrétnou akciou," uviedol. Odmietol, že by išlo o politickú objednávku.

Kauza, pre ktorú obvinili Haščáka, sa ťahá už 15 rokov

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce