03. 12. 2020 16:09 , článok bol aktualizovaný 03. 12. 2020 19:47 | BRATISLAVA/mm, TV Markíza

Prokurátor podal návrh na vzatie Jaroslava Haščáka do väzby

Jaroslava Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Zadržaný Jaroslav Haščák.
Zadržaný Jaroslav Haščák. Foto: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal návrh na vzatie do väzby spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

"Prokurátor ÚŠP podal dnes na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu dvoch osôb stíhaných pre korupčnú trestnú činnosť a trestný čin legalizácie príjmov z trestnej činnosti. U jednej osoby z dôvodu útekovej a kolúznej a u druhej z dôvodu kolúznej väzby," doplnila hovorkyňa.

"V tejto chvíli môžeme uviesť akurát to, že návrh prokurátora je nedôvodný už len preto, že nie je splnená materiálna podmienka väzby, keďže ani obvinenie J. Haščáka v tejto veci nie je dôvodné. Prokurátor JUDr. Ondrej Repa, PhD. navrhuje vziať J. Haščáka do väzby ako útekovej a kolúznej," píše sa v stanovisku advokátskej kancelárie Škubla & Partneri, ktorá Haščáka zastupuje.

Jaroslava Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

 


VIAC Z Domáce