03. 12. 2020 16:39 | BRATISLAVA/TASR

Dráma pri Krupine: Matka nepripútala chlapca (3) do autosedačky, skončil s ťažkými zraneniami

Nehoda sa stala v stredu (2. 12.) v dopoludňajších hodinách.

Nehoda pri Krupine
Nehoda pri Krupine Foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj/Facebook

S ťažkými zraneniami skončil v nemocnici trojročný chlapec, ktorý bolo účastníkom dopravnej nehody za Krupinou. Jeho 36-ročná mama ho viezla v aute na zadnom sedadle, pričom ho nepripútala do detskej autosedačky, a havarovala.

„Vodička osobného auta sa pravdepodobne plne nevenovala vedeniu vozidla, plynule zišla s autom vpravo na krajnicu, kde vyšla na zvodidlá," informuje banskobystrická krajská polícia na svojom profile na sociálnej sieti.

Nehoda sa stala v stredu (2. 12.) v dopoludňajších hodinách na ceste za Krupinou v smere na Hontianske Nemce. Podľa polície sa vodička po zvodidlách bočne, na podvozku auta, šmýkala približne 15 metrov a potom sa s autom prevrátila späť na cestu.

„Na ľavom boku sa šmýkala bočným šmykom ďalších 25 metrov," dodala s tým, že žena utrpela zranenie, ktoré si vyžadovalo jednorazové lekárske vyšetrenie.

DIEŤA NEBOLO V AUTOSEDAČKE, PRI NEHODE SA ŤAŽKO ZRANILO Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej sa...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Banskobystrický kraj Štvrtok 3. decembra 2020

Polícia upozorňuje, že v prípade dopravnej nehody je dieťa v autosedačke lepšie chránené. Pri nárazoch sa totiž môže vážne poraniť a aj zomrieť. „Preto odporúčame voziť deti na zadných sedadlách riadne pripútané v autosedačke," ukončila.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce