07. 12. 2020 13:02 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Premiér Matovič: Cítim sa ako dohryzený pes

Bez prezidentky do povinného testovania nepôjde.

Predseda vlády Igor Matovič.
Predseda vlády Igor Matovič. Foto: TASR

Premiér Igor Matovič dnes nemá silu presadiť plošné testovanie. A bez prezidentky do toho nepôjde. „Ak sa nepridá, my to nemáme šancu urobiť," vyhlásil premiér.

Povedal, že sa cíti ako dohryzený pes. „Ja som pre ľudí ten najhorší pes, ktorý im chce ubližovať, hoci ja len chcem tú najjemnejšiu cestu ako prežiť Vianoce," povedal.

Podľa Matoviča je testovanie dokonalý nástroj. Hovorí, že buď prezidentský palác povie, že sa mýlil a treba ísť cestou povinného testovania v najhorších okresoch, alebo by potom mal povedať, že treba zaviesť lockdown v piatich okresoch.

Prezidentka tvrdo kritizovala Matoviča: Mal by zvážiť, či neodovzdá manažovanie koronakrízy niekomu inému

„Nemôže to byť o tom, že vláda vládne a prezidentský palác nám berie nástroje z rúk," hovorí premiér. „Možno si myslíte, že tlačím na pílu, ale tu si musíme vyjasniť kompetencie," dodal Matovič.

Podľa premiéra sa prezidentka, ale aj jedna koaličná strana pridali k opozícii. Podľa neho je toto cesta do pekla.

 

Igor Matovič sa chce tento týždeň stretnúť so Zuzanou Čaputovou. Bude ju žiadať, aby neopakovala, že plošné testovanie musí byť dobrovoľné. „Pokúsim sa ju tento týždeň presvedčiť na našu palubu. Aby odišla od kotlebovcov a Pellegriniho a pridala sa k nám," dodal premiér.

 

Celé vydanie Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce