07. 12. 2020 10:58 , článok bol aktualizovaný 07. 12. 2020 19:01 | NITRA/TV Markíza

Útočník, ktorý surovo dobil muža na stanici v Nitre, prišiel s vlastnou verziou incidentu

Polícia čin vyšetruje ako ublíženie na zdraví.

Brutálny útok zachytila bezpečnostná kamera v čakárni autobusovej stanice v Nitre.
Brutálny útok zachytila bezpečnostná kamera v čakárni autobusovej stanice v Nitre. Foto: Facebook/Polícia SR
Brutálny útok zachytila bezpečnostná kamera v čakárni autobusovej stanice v Nitre.
Mladík, ktorý v Nitre v čakárni na autobusovej stanici napadol muža.
Mladík (vľavo), ktorý v Nitre v čakárni na autobusovej stanici napadol muža.

Už poznajú identitu útočníka, ktorý surovo dobil muža v autobusovej čakárni po tom, čo ho upozornil na to, že nemá rúško. Videozáznam brutálneho útoku koloval na internete len niekoľko hodín. Ľudia na záberoch spoznali páchateľa aj jeho kamaráta, ktorý sa bitke prizeral.

Videozáznam surového útoku zverejnila polícia minulý piatok. Šokujúci prípad sa však stal ešte 26. novembra v Nitre v čakárni na autobusovej stanici.

Zaznamenala ho bezpečnostná kamera. Muž (49) na záberoch upozorňuje dvojicu mladíkov v čakárni na to, že nemajú rúška. Po krátkej slovnej výmene začne jeden z nich muža kopať a udierať päsťami do hlavy. To už však mladík rúško má. Druhý sa bitke prizerá. Po útoku jeden po druhom z čakárne odídu.

Už pár hodín po zverejnení videa polícia dostala tip, kto sú útočníci na záberoch. Polícia už má ich mená a nitrianska krajská policajná hovorkyňa Viktória Borloková nám potvrdila, že v prípade budú nasledovať ďalšie procesné úkony.

Obaja sú podľa našich informácií z iného kraja a oboch plánuje polícia vypočuť. Krátko po tom, ako sa záznam bitky objavil na internete, sa údajný bitkár z videa vyjadril na sociálnej sieti.

Mladík (vľavo), ktorý v Nitre v čakárni na autobusovej stanici napadol muža.
Mladík (vľavo), ktorý v Nitre v čakárni na autobusovej stanici napadol muža. Foto: TV Markíza
 

„To tak vôbec nebolo. On si ma začal fotiť a nahrávať, nadával nám, upozorňovali sme ho, nech sa upokojí, že hneď sme si dali na seba to rúško a on stále do nás. Veď som aj policajtom volal, či to môže, ma fotiť a nahrávať a že či chcem podať trestné oznámenie a že nie. A on stále a stále hnusno drzo sa s nami rozprával, chytil som už nervy a stalo sa to, ale nie je to tak, ako on tvrdí, asi toľko k tomu,“ napísal na Instagrame.

Video ukázala naša reportérka Monika Koleková aj bývalému kriminalistovi. Podľa Mateja Snopka sa takýto surový útok ospravedlniť nedá. „Reakciu, ktorú vidíme na videu, je nie že neprimeraná, ona je nepochopiteľná. Začať takto demolovať človeka, zrejme ten páchateľ si neuvedomil, že tam môže byť aj kamera, preto sa odviazal,“ myslí si.

Zbitý muž má rozbité okuliare aj mobil. Aké zranenia utrpel, ešte nie je známe. Polícia čaká na lekársku správu. Ak sa potvrdí, že sú vážnejšie, bitkárovi by hrozilo obvinenie z ublíženia na zdraví. Zatiaľ prípad vyšetrujú ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a proti majetku.

Snopko na záver dodáva, že je napätá doba, ľudia sú k sebe zlí. „Neodporúčam nechať sa vtiahnuť do konfliktu, nechať sa vyprovokovať alebo vyvolávať konflikt, pretože to môže skončiť aj takto,“ dodal.

Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre maloletých a citlivé povahy.

 

Celé vydanie Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce