09. 12. 2020 17:00 | POVAŽANY/TV Markíza

Zlodeji ukradli v malej obci vianočnú atrakciu. A nestalo sa to prvýkrát

Ten, kto snehuliakov ukradol, si musel so sebou priniesť aj náradie.

Ukradnutí snehuliaci.
Ukradnutí snehuliaci. Foto: súkromný archív

Počas nasledujúcich sviatkov mali robiť radosť predovšetkým deťom. Cez víkendu však dostali nohy a zostala po nich len prázdna lavička. Reč je o dvoch svetelných snehuliakoch, ktorých niekto ukradol v obci Považany priamo vedľa hlavnej cesty.

V malých mestách či obciach na to ťažko zháňajú peniaze, aj preto ich krádež snehuliakov zabolela. „V dnešnej dobe, keď máme zákaz vychádzania, to mnohí použili ako vianočnú pohľadnicu pre svojich starých rodičov,“ hovorí starostka Eva Ninisová.

Ukradnutých snehuliakov si dali vyrobiť na objednávku minulý rok v dvoch farbách. Okrem adventného venca, ktorý inštalujú v obci viacero rokov, vymysleli pre ľudí túto atrakciu.„Je vhodná aj na fotografovanie, čiže pani Snehuliakovú a pána Snehuliaka,“ spomína starosta.

Ten, kto snehuliakov ukradol, si musel so sebou priniesť aj náradie. K lavičke totiž boli pevne pripevnení. Bolo tam viacero mechanizmov a zlodej všetko odpílil. Kamerový systém sa chystá obec nainštalovať v týchto miestach až na budúci rok. „Je smutné, že naša spoločnosť ešte nedospela k tomu, že bez toho, aby sme si chránili majetok kamerovými systémami, nemôžme spraviť niečo pekné a dobré,“ tvrdí Ninisová.

Starostka obce krátko po našej návšteve zobrala faktúru za nákup snehuliakov a išla podať na políciu trestné oznámenie za krádež. V obci pritom nejde o prvú krádež vianočnej výzdoby.

V Považanoch nakrúcal reportér Michal Bujna.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce