11. 12. 2020 17:09 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Nicholsonová vyzvala Kollára, aby odstúpil. Jeho incident žiada prešetriť 18 poslancov koalície

Ide o preverenie prepustenia dvoch zamestnankýň.

Predseda parlamentu Boris Kollár v nemocnici.
Predseda parlamentu Boris Kollár v nemocnici. Foto: FACEBOOK/BORIS KOLLAR

Skupina 18 koaličných poslancov Národnej rady SR žiada v otvorenom liste ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), aby preveril situáciu v bratislavskej Nemocnici sv. Michala v súvislosti s rozviazaním pracovného pomeru s Máriou Idešicovou, doterajšou námestníčkou pre ošetrovateľstvo a s vedúcou sestrou. TASR o tom informoval poslanec Ondrej Dostál (SaS).

O rozviazaní pracovného pomeru so zamestnankyňami aj s vyhlásením námestníčky, sa viac dočítate tu.

Ako upozornili poslanci, podľa medializovaných informácií odchod dvoch zamestnankýň súvisí s nedávnou hospitalizáciou predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) a konfliktom medzi Kollárovými návštevami a sestričkami.

"Verejní činitelia by sa mali správať spôsobom, ktorý nebude vzbudzovať dojem, že zneužívajú svoje postavenie na získanie papalášských výhod. A je úplne absurdné, aby sa v situácii, ako je táto, vedenie nemocnice nepostavilo za svoje zamestnankyne, ale práve naopak konalo spôsobom, ktorý povedie k odchodu niektorých z nich," skonštatovali poslanci v liste.

Zákonodarcovia hovoria o hazardovaní s dôverou verejnosti v základnú spravodlivosť a v to, že parlamentné voľby vo februári tohto roka priniesli skutočnú zmenu politických pomerov. Dôrazne preto vyzývajú ministra k prevereniu situácie. Rovnako žiadajú, aby do nej zasiahol "spôsobom, ktorý zvráti rozhodnutia o odchode dvoch vedúcich zamestnankýň z nemocnice a zabráni akémukoľvek priamemu či nepriamemu postihovaniu zdravotných sestier v súvislosti s vyššie opísanými udalosťami".

Zdravotné sestry sa podľa poslancov nedopustili žiadneho konania, pre ktoré by voči nim v súvislosti so spomínaným konfliktom mala byť vyvodená akákoľvek zodpovednosť.

Námestníčka pre ošetrovateľstvo v Univerzitnej nemocnici - Nemocnici svätého Michala v Bratislave Mária Idešicová po kauze, týkajúcej sa konfliktu predsedu NR SR, končí vo svojej funkcii. Tvrdí, že problémy s jej prácou sa objavili až po hospitalizácii šéfa parlamentu. Idešicová odpracovala v nemocnici 35 rokov, ako námestníčka pôsobila od roku 2002. Rezort vnútra, pod ktorý nemocnica spadá, reagoval, že personálne zmeny sú bežnou súčasťou procesov v súkromnej aj štátnej sfére.

Do nemocnice nepúšťajú ani matky k deťom

Do Nemocnice sv. Michala nepúšťajú pritom na návštevu ani matky k deťom. Kollárové priateľky však áno. Upozornila na to poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová , na sociálnej sieti. Istú mamu totižto nepustili za jej novonarodenou dcérkou neuveriteľných 73 dní. Od Borisa Kollára preto žiada demisiu.

!!!!!Pozrite si pribeh matky, ktorá už 73 dní nevidela svoje novonarodené dievčatko Emmu. Práve som s matkou dohovorila. Do Novozámockej nemocnice ju k dcérke nepustili ani DNES. Sľubujem, že tento otrasný prípad spolu svojim timom neprestanem riešiť dovtedy, kým matka neuvidí svoje dieťa!!!!!! Takýchto prípadov je viac, obracia sa na mňa čoraz viac takýchto nešťastných matiek a ja urobím všetko, čo je v mojich silách, aby sa dostali k svojim novonarodeným deťom. Keby som bola na mieste papaláša Borisa Kollara, ktorý nechal vyhodiť zamestnankyne nemocnice, ktoré sa "nedostatočne úctivo" správali k jeho dámskym nočným návštevám a pozriem si pribeh matky, ktorú 73 dni nepustili k maličkej dcére, podala by som OKAMŽITE DEMISIU. A presne to by mal predseda NRSR urobiť!!!

Uverejnil používateľ Lucia Ďuriš Nicholsonová Piatok 11. decembra 2020

Kollár odmieta súvoslosť medzi výpoveďami a jeho pobytom v nemocnici

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) odmieta medializované informácie o tom, že odchody zamestnankýň Nemocnice sv. Michala v Bratislave súvisia s jeho hospitalizáciou. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti.

"Žiadna sestrička, ktorá sa o mňa starala, ktorá ma ošetrovala počas mojej hospitalizácie nebola prepustená a nebolo jej v žiadnom prípade siahnuté na prémie a odmeny," vyhlásil Kollár. O riadnom vyplatení prémií bol podľa svojich slov uistený pri odchode aj vedením nemocnice.

K odchodu námestníčky Márie Idešicovej uviedol, že podľa jeho informácií k nej riaditeľ stratil dôveru. Keďže nedostala adekvátne náhradné miesto, rozhodla sa podať výpoveď. Kollár tvrdí, že s ňou neprišiel do kontaktu. Vzhľadom na pracovné výsledky námestníčky ho jej odchod mrzí. "Pevne verím, že za tým nie sú snahy riaditeľa urobiť si v rámci tohto svoje vlastné personálne zmeny na úkor mojej osoby," povedal Kollár. V prípade, že áno, poprosil riaditeľa, aby prehodnotil svoje rozhodnutie.

Moja reakcia na nezmysly a klamstva, tykajuce sa sestier, ktore pracovali a PRACUJU na oddeleni, kde som bol hospitalizovany.

Uverejnil používateľ Boris Kollar Piatok 11. decembra 2020


VIAC Z Domáce