15. 12. 2020 15:50 | BRATISLAVA/TASR, zg

Šeliga: Momentálne potrebujeme lockdown s jasnými pravidlami

Tvrdí, že ľudia majú vedieť za akých podmienok môžu vychádzať.

Juraj Šeliga.
Juraj Šeliga. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Slovensko momentálne potrebuje lockdown s jasnými pravidlami, a to čo najskôr. Tvrdí to podpredseda parlamentu  Juraj Šeliga (Za ľudí) v statuse na sociálnej sieti.

"Úlohou politika je v prvom rade hovoriť ľuďom pravdu, aj keď nie je príjemná, nie je populárna a niektorí ju nechcú počuť. Slovensko vzhľadom na aktuálnu situáciu v nemocniciach, vzhľadom na počet mŕtvych a nakazených, vzhľadom na šírenie ochorenia COVID-19, potrebuje lockdown," uviedol.

Za dôležité považuje to, aby mal pravidlá, v ktorých je jasne napísané, za akých okolností sa ľudia môžu stretávať so svojimi najbližšími, ako a kde môžu cestovať. Tiež považuje za dôležité, aby sa vedelo, za akých podmienok sa môže vychádzať.

"Áno, povedzme si pravdu bude to žiaľ s obmedzeniami počas najkrajších sviatkov v roku. Nie je to populárne, ale taká je tvrdá pravda. Lockdown je to, čo teraz zníži mobilitu a pomôže spomaliť šírenie nákazy covid-19. Lockdown je to, po čom volá vedecká komunita, lekári a zdravotníci, pretože už nevládzu a nemajú kapacity.  Áno viem, je to ťažké a nepopulárne opatrenie, darčeky však nie sú nad zdravím a životom ľudí," konštatoval okrem iného.

Šeliga poukázal aj na okolité krajiny. Podľa jeho názoru by Slovensko malo nasledovať ich príklad. Záchranu ľudských životov povyšuje nad cenu osobnej obete a nepohodlia.
Rovnako dodal, že musí byť jasný aj plán očkovania. Vakcína je podľa koaličného poslanca to jediné, čo spoločnosti pomôže nový koronavírus definitívne poraziť.

KAŽDÝ DEŇ ROZHODUJE SLOVENSKO MOMENTÁLNE POTREBUJE LOCKDOWN Úlohou politika je v prvom rade hovoriť ľuďom pravdu, aj...

Uverejnil používateľ Juraj Šeliga - Za ľudí Utorok 15. decembra 2020

Zdroj: Facebook/Juraj Šeliga


VIAC Z Domáce