19. 12. 2020 19:33 | OSTROVANY/TV Markíza

Rodina v Ostrovanoch strávi prvé Vianoce bez Alexa (†5). Opitý vodič čaká na trest vo väzbe

Nemal vodičák a predsa si sadol za volant. Pri cúvaní vrazil do detí, ktoré sa hrali blízko domu.

Pomník na mieste nešťastia.
Pomník na mieste nešťastia. Foto: TV Markíza

Tohtoročné Vianoce budú mať smutné. Rodina z Ostrovian, ktorá na sklonku júla prišla o päťročného Alexa sa doteraz nevie vysporiadať s jeho smrťou. Muž, ktorý pod vplyvom alkoholu vrazil do hrajúcich sa detí, čaká na svoj trest vo väzbe.

Nemal vodičák a predsa si sadol za volant. Pri cúvaní vrazil do detí, ktoré sa hrali blízko domu. Nafúkal takmer dva a pol promile.

Miestni vyrobili provizórne pietne miesto. Okrem stále zapálených sviec tam Alexovi poprinášali aj jeho obľúbené hračky. Na tomto mieste sa často zdržiava aj Alexov pes Rexík. Osudný náraz videl jeho otec Ján na vlastné oči.

„Nemohol som nič robiť, ostal som jak obarený. Bol to silný náraz. Chlapec bol na mieste mŕtvy," spomína na osudový deň otec nebohého Alexa.

Opitý vodič zrazil dve deti, jedno neprežilo.
Opitý vodič zrazil dve deti, jedno neprežilo. Foto: Facebook.com/Polícia SR - Prešovský kraj
 

Päťročného chlapca sa snažili oživiť, no márne.

„Ešte manželka ho zobrala do domu, dávali sme mu umelé dýchanie a vôbec nič. Ja keď som mu dával umelé dýchanie a keď som do neho fúkal, tak z hlavy mu išiel normálne vzduch von," opisuje Ján.

Šťastie mal Alexov bratranec Patrik. S mamou chodieva pravidelne na rehabilitácie do neďalekého Sabinova. Patrikovi spočiatku hrozilo, že mu budú musieť amputovať nohu. Lekárom sa však podarilo končatinu zachrániť. Rodičia dúfajú, že čoskoro odhodí barle a začne chodiť bez ich pomoci.

Muž, ktorý nehodu spôsobil, požiadal o prepustenie. Súd mu to zamietol a prvé pojednávanie stanovil začiatkom januára. Aj keď to rodičom Alexa už nevráti, dúfajú, že dostane spravodlivý trest.

Viac v reportáži Veroniky Bozdošovej:

 

Celé Televízne noviny si môžete pozrieť TU.


VIAC Z Domáce