23. 12. 2020 10:51 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Holý zo Sme rodina pravidelne cestoval do Británie. Negatívny test na COVID-19 stále neukázal

V prípade, že na teste nebol, opozícia žiada jeho odvolanie z postu vicepremiéra.

Štefan Holý
Štefan Holý Foto: TASR - Jakub Kotian

Podpredseda vlády pre legislatívu za hnutie Sme rodina Štefan Holý v čase nepriaznivej pandemickej situácie pravidelne cestoval za svojou rodinou do Veľkej Británie, pričom niektorí kolegovia z vlády o tomto jeho zvyku nevedeli, upozornil Denník N. Naposledy sa odtiaľ vrátil koncom predminulého týždňa a zúčastnil sa na rokovaní vlády.

Na priamu otázku, či bol po návrate na Slovensko na PCR alebo antigénovom teste a či môže ukázať jeho negatívny výsledok, neodpovedal ani po niekoľkých dňoch.

„Tak ako vždy, dodržiaval som maximum z možných pravidiel a opatrení. Keďže sa na príprave a realizácii opatrení osobne podieľam, som si viac ako väčšina obyvateľstva vedomý rizika, ktoré COVID-19 pre zdravie našej spoločnosti predstavuje," povedal denníku N.

Jemu aj ďalším členom vlády pár dní po poslednej ceste potvrdili ochorenie COVID-19. Nie je jasné, či šírenie koronavírusu u členov kabinetu Igora Matoviča vrátane premiéra súvisí s Holého cestovaním.

Podľa platných pravidie musel pred pár dňami každý, kto prišiel na Slovensko z Británie, absolvovať domácu izoláciu a najskôr na piaty deň absolvovať PCR test. Alternatívou bolo mať pri príchode negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Od pondelka (21.12.) sa situácia v súvislosti s novou mutáciou vírusu zmenila a prichádzajúci musia ísť do povinnej karantény.

Raši: Matovič by ho mal odvolať

V súvislosti s Holého cestou a tým, že nedokáže predložiť dôkaz o dodržiavaním pravidiel, žiada opozícia jeho odvolanie. Richard Raši z Hlas-SD vyhlásil, že ak podpredseda vlády Holý neukáže negatívny PCR test z Británie, premiér Matovič by ho mal odvolať.

Ak Holý tento test nemal, podľa slov Rašiho porušil epidemiologické pravidlá a možno sa dopustil aj trestného činu.

„Preto vyzývam premiéra Igora Matoviča, aby si vyžiadal Holého test. Ak mu ho nepredloží a nezverejní ho, Matovič ho MUSÍ odvolať. Okamžite. Ak to nespraví, všetkým občanom Slovenska potvrdí, že tu máme dve skupiny ľudí - nás, väčšinu, ktorí pravidlá dodržiavame a papalášov, ktorí si beztrestne môžu dovoliť všetko. Tak čo pán premiér, ako sa zachováte?" uviedol Raši s tým, že papalášizmus ministrov Matovičovej vlády nemá obdobu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce