25. 12. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

V najväčšej detskej nemocnici museli aj cez sviatky zostať desiatky detí. Takto to tam vyzeralo

Keďže sú návštevy zakázané, o vianočnú atmosféru sa postaral najmä personál.

Záber z videa.
Záber z videa. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Nie každý môže Vianoce stráviť doma. V najväčšej detskej nemocnici museli aj cez sviatky zostať desiatky detí.

Keďže sú návštevy zakázané, o vianočnú atmosféru sa postaral najmä personál. Zdravotníci, ale ani záchranári si nevydýchli ani na Štedrý deň.

Aj deti prispievali k vyzdobovaniu priestorov nemocnice. Na Štedrý deň ich tam zostalo asi 70. Súrodenci, obaja rodičia, či vzdialenejšia rodina za nimi v čase pandémie prísť nesmú. S dieťaťom na izbe však môže byť jeden člen rodiny.

Ďalšia nemocnica musela počas roka reprofilizovať lôžka a vytvoriť tzv. covid oddelenia. V súčasnosti má približne 34 detí okrem svojej vážnej diagnózy, ktorú možno liečiť len v tomto ústave, navyše aj ochorenie COVID-19.

Všetky deti si našli pod nemocničným stromčekom darček a mali aj typickú vianočnú štedrú večeru.

Samozrejme, že aj počas Vianoc sú v službe záchranári. Hovoria, že najčastejšie ich ľudia volajú k bolestiam brucha a vysokému krvnému tlaku.

Aj záchranári majú v čase pandémie sťažené podmienky na prácu. Zakaždým musia zisťovať, či pacient, ku ktorému ich volajú, nemá aj koronavírus.

Posádku nakoniec na Štedrý večer neobišli ani výjazdy spojené s covidom. Napriek tomu však mali službu o niečo pokojnejšiu než zvyčajne.

Viac v reportáži Ľubice Janíkovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce