28. 12. 2020 17:24 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

O Haščákovom odvolaní NS nerozhodol, advokáti podali námietku zaujatosti voči členovi senátu

Väzobné stíhanie klienta považujú advokáti naďalej za nezákonné.

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta a predvolaný svedok Jaroslav Haščák.
Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta a predvolaný svedok Jaroslav Haščák. Foto: TASR

Obvinený spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák ostáva naďalej vo väzbe. Dôvodom je, že jeho advokáti podali námietku zaujatosti voči členovi senátu Najvyššieho súdu. Ten mal v pondelok (28. 12.) rozhodovať o jeho sťažnosti voči väzbe.

"K osobe namietnutého člena senátu 4T a dôvodom námietky sa však až do rozhodnutia najvyššieho  súdu vyjadrovať nebudeme. Námietku zaujatosti sme podávali s cieľom zabezpečiť nezávislé a nestranné posúdenie prípadu nášho klienta a veríme, že ju najvyšší súd urýchlene prejedná tak, aby sa o väzobnej veci nášho klienta čo najrýchlejšie rozhodlo ," informoval Martin Škubla z advokátskej kancelárie Škubla & Partneri s. r. o.

Zdôraznil, že väzobné stíhanie klienta považujú advokáti naďalej za nezákonné a nedôvodné a zo strany orgánov činných v trestnom konaní za účelové. "OČTK zároveň od jeho zadržania neurobili ani jeden vyšetrovací úkon, ktorého by sa mohla týkať údajná obava z kolúzneho konania nášho klienta; predovšetkým nevypočuli ani jedného svedka," dodal Škubla.

O Haščákovej väzbe rozhodla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská v piatok (4. 12.), ktorá vyhovela návrhu prokurátora. Spolu s ním poslala do väzby v ten istý deň aj Danu Arpášovú.

Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách. Kauza, pre ktorú obvinili Haščáka, sa ťahá už 15 rokov

 


VIAC Z Domáce