01. 01. 2021 08:21 , článok bol aktualizovaný 01. 01. 2021 12:34 | KOŠICE/ŽILINA/PREŠOV/TASR

Prvým novorodencom v roku 2021 je Adelka zo Zvolena

Na svet prišla 25 minút po polnoci.

Prvým novorodencom v roku 2021 je Adelka zo Zvolena.
Prvým novorodencom v roku 2021 je Adelka zo Zvolena. Foto: AGEL SK a.s.

Prvým novorodencom v nemocnici Agel Zvolen je dievčatko Adelka Balážová. Narodila sa 25 minút po polnoci mamičke Veronike. Je to jej prvé dieťatko, obe sa majú dobre. Adelka mala pri narodení miery 3710 gramov a 52 cm.

 

Prvé dieťa, ktoré prišlo na svet v roku 2021 v Banskej Bystrici, je chlapec Emil. TASR o tom informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Ružena Maťašeje, podľa ktorej prišiel na svet 28 minút po polnoci.

„Malý Emilko mal pri narodení 3760 gramov a 60 centimetrov. Prišiel na svet prirodzeným pôrodom. Mamička Martina aj prvý tohoročný Banskobystričan sú v poriadku. Mamičke i bábätku srdečne blahoželáme," povedala Maťašeje.

V Košiciach patrí prevnstvo dievčatku s menom Suela

Prvým dieťaťom narodeným v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice v novom roku 2021 je Suela. Dievčatko prišlo na svet spontánnym pôrodom v piatok o 1.30 h, informovala o tom hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková.

„Dievčatko vážilo 2370 gramov a meralo 47 centimetrov. Mamička Mária, pochádzajúca z Košíc, rodila v pôrodnici na Triede SNP. Ide už o jej siedme dieťa," spresnila.

Druhé dieťatko v pôrodnici na uvedenom pracovisku prišlo na svet o 3.20 h rovnako spontánnym pôrodom. Košičanke Dominike sa narodila prvorodená dcéra Zoe, ktorá vážila 3140 gramov a merala 50 centimetrov.

Prvý pôrod v pôrodnici na pracovisku na Rastislavovej ulici bol o 5.02 h. „Narodilo sa tu ďalšie dievčatko menom Laura. Bábätko vážilo 3170 gramov a meralo 49 centimetrov," spresnila Vaněková s tým, že mamička má pozitívny test na ochorenie COVID-19. Pochádza zo Šace a Laura je jej druhé dieťatko.

V najväčšej pôrodnici privítali Samuela

Prvým dieťaťom narodeným v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) v novom roku 2021 je Samuel. Narodil sa v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Petržalke o 2.41 h. TASR o tom informovala hovorkyňa najväčšej slovenskej nemocnice Eva Kliská.

Samuel váži 4090 gramov a meria 52 centimetrov. Jeho matka, 25-ročná Barbora, ktorá je prvorodičkou a rovnako aj dieťa sú podľa Kliskej zdraví a majú sa dobre.

Doplnila, že vo štvrtok (31.12.) sa v pôrodniciach UNB narodilo 28 detí, čo je podľa slov hovorkyne za posledné roky najvyšší počet.

V UNB sa ročne rodí viac ako 6000 detí, čo je najviac na Slovensku.

V Žiline sa narodila ako prvá Kristínka

Prvým dieťaťom, ktoré sa v roku 2021 narodilo vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, je dievčatko Kristínka. Na svet prišlo dve hodiny a päť minút po polnoci.

„Dievčatko váži 3890 gramov, meria 51 centimetrov a s mamičkou Veronikou zo Žiliny sú v poriadku," informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

„Čerstvým rodičom úprimne gratulujeme, rodinke prajeme najmä čo najviac zdravia a lásky. Zároveň ďakujeme nášmu tímu oddelenia gynekológie a pôrodníctva a novorodeneckého oddelenia," dodala hovorkyňa nemocnice.

V Prešove je prvým dieťaťom Denis

V prešovskej pôrodnici sa prvé dieťa roku 2021 narodilo v piatok o 6.53 h. Denis prišiel na svet spontánne. Informovala o tom hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove Renáta Cenková.

„Bábätko vážilo 2560 gramov a meralo 48 centimetrov," spresnila s tým, že ide o druhorodené dieťa 20-ročnej mamičky Jany z obce Žehňa v okrese Prešov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce