03. 01. 2021 19:00 | PREŠOV/TV Markíza

Dávida (†23) našli po Silvestri vedľa kolobežky. Ak by mu kamaráti pomohli, možno by prežil

Mladík zomrel pri prevoze do nemocnice po silvestrovskej oslave.

Dávid mal iba 23 rokov.
Dávid mal iba 23 rokov. Foto: TV Markíza

Zomrel zrejme preto, lebo mu nikto z kamarátov nepomohol. Dávid sa zo silvestrovskej oslavy domov už nevrátil. Na Nový rok ráno našli jeho telo nehybne ležať na chodníku uprostred prešovského sídliska. Zomrel pri prevoze do nemocnice.

Dávidovi kamaráti pália sviečky na mieste, kde ho o piatej ráno na Nový rok našli ležať na zemi. Silvestrovskú noc trávili spolu na dvore medzi panelákmi. Potužení alkoholom sa nadránom rozišli domov.

Nevládal vraj ani chodiť, jeden z partie preto volal na linku 112, aby k nemu poslali záchranku. Tá podľa kamaráta neprišla a povedali mu, že si má zavolať taxik. Čo sa potom dialo, už nikto z nich presne nevie. Podľa ich slov bola chyba nechať kamaráta napospas zime.

Pri mladíkovi ráno našli na chodníku vyvrátenú elektrickú zdieľanú kolobežku. Vyzeralo to, akoby sa na nej vybral domov a spadol z nej. Podľa kamarátov nemal na karte žiadne peniaze, nemohol by si tak dovoliť zaplatiť kolobežku. Myslia si, že v jeho smrti nehrala žiadnu rolu.

Dávid vyrastal v detskom domove, rodičia sa oňho nedokázali postarať. „Žil takým vlastným životom, ktorý mu dala ulica,“ hovorí Dávidov strýko Rudolf. Kamarátov mu vraj pomohli vždy, keď niečo potreboval.

Polícia prípad vyšetruje ako prečin usmrtenia. Pitva cudzie zavinenie vylúčila, príčinou smrti bolo podchladenie. „Mal nejaké kopance, škrabance, ale vraj to nebola hlavná príčina smrti,“ hovorí strýko. Ten verí, že policajti preveria všetky okolnosti a zistia, kto bol s Dávidom naposledy, a prečo ho nechal ležať vonku. Kamaráti sa rozhodli urobiť zbierku na jeho pohreb.

Téme sa venoval Martin Jedinák.

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce