05. 01. 2021 21:24 | BRATISLAVA/TASR

V uliciach bude viac policajtov. Budú kontrolovať, či dodržiavate opatrenia hygienikov

Všetky porušenia budú riešiť muži zákona individuálne.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Na dodržiavanie opatrení bude v teréne od stredy (6.1.) dohliadať viac policajtov. Zvýšený výkon služby sa týka dopravnej, poriadkovej aj železničnej polície na celom Slovensku,  informovala hovorkyňa policajného prezídi Denisa Bárdyová.

Podľa jej slov budú policajti vykonávať intenzívne náhodné kontroly najmä na hlavných cestných ťahoch, na hraniciach okresov, na miestach so zvýšenou koncentráciou osôb, či železničných staniciach a vo vlakoch.

"Vyzývame občanov, aby dodržiavali aktuálne protipandemické opatrenia a zostali doma. Ak je nevyhnutné odchádzať z domu napríklad do zamestnania, treba si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný hodnoverný dokument, ktorým vedia preukázať nutnosť svojej cesty," uviedla hovorkyňa.

Dodala, že policajti budú aj naďalej kontrolovať dodržiavanie aktuálnych epidemiologických opatrení a vydaných vyhlášok ÚVZ. "V prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1 000 eur a v správnom konaní do 1659 eur," priblížila.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce