Mimoriadna správa
Brutálny útok vo Švédsku. Zranenia utrpelo osem ľudí
Viac v článku
07. 01. 2021 11:40 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Polícia sprísňuje kontroly dodržiavania opatrení, situácia je kritická

V prípade uplatnenia výnimky by ste to mali dôveryhodne zdokladovať.

Policajná hliadka kontroluje dodržiavanie zákazu vychádzania na Ulici Svornosti v Bratislave.
Policajná hliadka kontroluje dodržiavanie zákazu vychádzania na Ulici Svornosti v Bratislave. Foto: TASR

Situácia na Slovensku v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 je vážna. Polícia preto od stredy 6. januára sprísňuje kontrolu opatrení na celom území Slovenska. Informoval o tom dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

„Na Slovensku sme v kritickej situácii, pandemická situácia je krízová, zomierajú nám ľudia, zomierajú nám zdravotnici," vyhlásil hneď na úvod tlačovej konferencie dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

Čítajte tiež: Na poslednú rozlúčku s Milanom Lučanským sa vraj chystajú davy ľudí. Polícia chystá opatrenia

V okrese Nitra prijala polícia sprísnené opatrenia už od pondelka (4. 1.), kde muži zákona vykonávajú kontroly na hranici okresov či miestach, kde sa zhromažďujú ľudia, ale aj pri preukazovaní výnimiek. Od stredy (6. 1.) posilnila kontroly na celom území. Hliadky sú napríklad aj na železničných staniciach či vo vlakoch.

„Vyzývam občanov, aby rešpektovali pravidlá," vyhlásil Kovařík. V prípade uplatnenia výnimky by to mali podľa neho vedieť preukázať policajtom. Napríklad pri ceste do zamestnania môžu uľahčiť prácu policajných zložiek tým, že budú mať pri sebe patričné potvrdenie od zamestnávateľa alebo iný hodnoverný doklad.

„Vyzývame občanov, aby si zvážili potrebnosť vychádzania von," uviedol Kovařík.

Od začiatku krízy do 31. decembra zaznamenala polícia 38 311 prípadov porušenia zákona. Porušenie karantény sa potvrdilo v 2 029 z 5 396 preverovaných prípadov. Kontrolovali tiež 3 633 prevádzok, nariadenia porušilo 566 z nich. Povinnosť nosiť rúško nedodržalo 5 065 ľudí z kontrolovaných 6 874.

Dosahy pandémie pociťujú aj v Policajnom zbore. Situácia je vážna napríklad aj v Nitre. „Pracujeme so všetkými rezervami, ktoré máme," skonštatoval Kovařík. Policajtov podľa potreby presúvajú alebo pracujú nadčasy.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce