07. 01. 2021 12:16 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

V Bratislave viezol malého chlapca opitý vodič. Matka dieťaťa otvorila polícii pod vplyvom drog

Muž nafúkal vyše 1,7 promile. Chlapček skončil v rukách sociálnych pracovníkov.

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Foto: TASR- Martin Baumann

Polícia sa zaoberá prípadom šoféra, ktorý mal v krvi 1,71 promile alkoholu. Na sedadle spolujazdca mal trojročného chlapca. Hoci nespôsobil dopravnú nehodu, čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O prípade informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Vysvetlila, že policajti sa rozhodli pre kontrolu vodiča Octavie, ktorý prechádzal po Hradskej ulici smerom na Stavbársku, pričom nepoužil smerovku a bezdôvodne zrýchľoval. Spozorneli, keď počas kontroly zacítili zápach alkoholu.

Keďže aj výsledok opakovanej dychovej skúšky bol pozitívny, muža spolu s dieťaťom eskortovali na policajné oddelenie. V prípade preukázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody na dva roky.

Ako ďalej Mihalíková uviedla, vodič bol priateľom matky dieťaťa, ktorú policajti kontaktovali. Na telefonáty nereagovala, preto ju kontaktovali osobne na adrese jej pobytu.

„V dome policajti zistili, že matka bola pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok a nie je schopná starostlivosti o dieťa. Podmienky v dome neboli vhodné pre maloleté dieťa, dom bol bez okien a v jeho priestoroch bolo porozbíjané sklo a špina," dodala hovorkyňa s tým, že o zistených skutočnostiach policajti vyrozumeli pracovníkov sociálnej kurately Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorí dieťa prebrali do svojej starostlivosti.

Čítajte viac: V Malinove niekto hodil do kanála mačku a psov. Prípad vyšetruje polícia


VIAC Z Domáce