09. 01. 2021 10:56 | PREŠOV/TVNOVINY

Riaditeľ väznice v Prešove ako prvý informoval Martinu Lučanskú o tragédii manžela. Jej reakcia asi neprekvapí

Vysvetľuje aj, čo si myslí o prvom Lučanského zranení.

Riaditeľ Ústavu pre výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v Prešove Norbert Kundrák.
Riaditeľ Ústavu pre výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v Prešove Norbert Kundrák. Foto: FOTO TASR - Jakub Kotian

Šéf väznice v Prešove Norbert Kundrák si osobne myslí, že nebohý Milan Lučanský si prvé zranenie v cele spôsobil sám a neúmyselne. "Vysvetlím aj prečo. Obhajca Lučanského mal čestné vyhlásenie svojho klienta o tom, že nebol nikým napadnutý a zranenie si spôsobil sám. Okrem toho to preverovali na okresnej aj krajskej prokuratúre. Z ich záverov vyplynulo, že k zraneniam došlo tak, ako bolo opísané," uviedol Kundrák pre Denník N.

Lučanský sa mal podľa záznamu pošmyknúť na šlapke a oko si naraziť na roh postele. "Veril som tomu. Uvádzal aj to, že bol unavený z cesty z Chorvátska a potom rozhodovaním o väzbe. Ak niekto chce spáchať samovraždu, tak to dá na prvú. Logika nepustí. Ak by sa vtedy chcel zabiť, prečo by to nedokonal? Vtedy, keď bol na cele sám a nemal žiadne kontroly. Teraz bol viac monitorovaný a podarilo sa mu to," dodal.

Bol to práve Norbert Kundrák, ktorý oznámil Martine Lučanskej, že jej manžel sa pokúsil o samovraždu. "Hneď keď Lučanského hospitalizovali, som kontaktoval jeho manželku. Už pri prvom telefonáte to boli z jej strany emócie. Zložila mi telefón, keď som jej to oznámil. Následne som jej napísal esemesku, že ak by mala akékoľvek otázky a potrebovala pomôcť, tak ma môže kontaktovať," opísal kritické momenty.

Ako dodal, ak sa pri vyšetrovaní tragickej udalosti preukážu systémové zlyhania, tak odstúpi. Ak sa však odhalí iba zlyhanie jednotlivca, niektorého z dozorcov, nevidí dôvod na odstúpenie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce