11. 01. 2021 08:26 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Slovensko čaká ďalšie sneženie, ale aj extrémne mrazy

Pripravte sa na zmenu počasia.

Žena odhŕňa sneh z auta počas sneženia v Bratislave.
Žena odhŕňa sneh z auta počas sneženia v Bratislave. Foto: TASR

Slovensko čaká ďalšia vlna sneženia. Snežiť bude najmä na severozápade, ale dočkať by sa mali aj mnohé ďalšie časti Slovenska, informuje imeteo.sk. Nebudú to síce najvýdatnejšie zrážky, ale biela perina by mohla byť na celom území krajiny.

Zmena počasia nás čaká počas utorka. Studený front prinesie zrážky, prevažne pôjde o snehové. Výnimkou bude krajný západ v oblasti Bratislavy, kde sa môžu vyskytnúť aj zrážky zmiešané či mrznúce.

Ľadové dni v Česku: V nížinách môže byť až -15 stupňov

Sneženie na Slovensko dorazí v utorok vo večerných hodinách. Snežiť by malo predovšetkým v severozápadnej polovici nášho územia. Teploty by sa v noci z utorka na stredu mali pohybovať pod bodom mrazu, snehové vločky sa budú preto udržiavať na zemi a vytvárať sa tak začne snehová pokrývka. Len do stredajšieho večera napadne v severozápadnej polovici Slovenska do 3 cm nového snehu a to vrátane nížin, no v Žilinskom kraji to môže byť aj okolo 5 cm.

Sneženie by sa v stredu ráno malo postupne rozšíriť aj nad ďalšie miesta nášho územia a postupne sa presunie aj smerom nad východné Slovensko.

Zrážky by sa na našom území mali vyskytovať až do stredajšieho poludnia. Následne budú zrážky od severozápadu ustávať, no to sa netýka severných regiónov Slovenska. Tam by malo snežiť aj naďalej.

Pravé zimné ochladenie

Meteorológovia predpovedajú poriadne mrazy. V nedeľu by sa v Bratislave mali maximálne teploty pohybovať od -1 do -8 °C, pričom najpravdepodobnejšie je aktuálne maximum okolo -4 °C. Nočné teploty by sa potom mohli pohybovať niekde v intervale -15 až -8 °C, pričom najpravdepodobnejšie minimum je -10 °C.

V Žiline sa počas budúceho víkendu očakávajú teploty v rozmedzí -4 až -12 °C, pričom najpravdepodobnejšie je aktuálne maximum okolo -6 °C. Nočné teploty by sa potom mohli pohybovať niekde v intervale -23 až -10 °C, pričom najpravdepodobnejšie minimum je -18 °C.


VIAC Z Domáce